Галерея мистецтв

Галерея мистецтв “Академічна” розпочала свою діяльність у 1998 р. у складі кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Української академії банківської справи. 11 вересня цього року відбулося відкриття галереї та вернісаж виставки сумських художників “Світ малюнка”.

Керівник галереї – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Сергій Іванович Побожій, член Національної Спілки художників України.

За роки існування галерея мистецтв “Академічна” стала культурним центром не тільки в академії, але й в Сумах. В її стінах пройшло 105 виставок, на яких глядачі познайомилися більш, ніж з 1500 творами образотворчого та декоративного мистецтва, фотографії. У 2003 р. вийшов друком науковий каталог галереї, а до 10-річчя галереї – буклет. У 2012 р. побачив світ альбом “Вибране. Favourites”, у якому представлені твори з мистецького зібрання академії. Галерея занесена до довідника “Художні галереї України”.

УАБС має свою мистецьку колекцію, до якої входять твори живопису і графіки митців з України, Польщі, Хорватії та Швейцарії. Галерея підтримує тісні стосунки та співробітничає з Лебединським та Сумським художніми музеями, Будинком-музеєм А.П. Чехова в Сумах, центром сучасного мистецтва “Совіарт” в Києві, асоціацією артгалерей України, Сумською обласною організацією Національної спілки художників України.

Галерейна робота проводиться з метою підвищення естетичного виховання студентів та професорсько-викладацького складу, оволодіння практичними навичками у галузі арт-бізнесу, розуміння чинників, що впливають на оцінку творів образотворчого мистецтва. Робота галереї покликана допомагати студентам – майбутнім фахівцям орієнтуватися у сучасному мистецькому житті. Набуті знання можуть бути використані при формуванні культурної політики регіону та при формуванні мистецьких колекцій у банках, інших фінансових установах.

Режим роботи: для студентів, викладачів і співробітників університету – з 10-00 до 15-30; для гостей – за попередньою домовленістю.

Адреса: 40000, м.Суми, вул. Петропавлівська, 59
Навчальний корпус № 3, ауд. № 413.
Тел. +38 (0542) 66-50-26