Мультимедійний експозиційний проект “Нічого нового”

“Нічого нового” – так називається мультимедійний експозиційний проект галереї “АкадемArt”, який відкрився 30 травня 2014 року. Автор проекту – молодий український художник Віталій Кохан. Назва проекту пояснюється тим, що всі експонати вже були показані у різних містах України або за кордоном, але вперше експонуються у Сумах Крім цього, автор є художником-концептуалістом і працює із вічними темами – час, філософія, швидкоплинність буття, що теж не є новим у мистецтві, але невичерпним і безкінечним.

Автор представив роботи у таких сучасних видах візуального мистецтва як відео арт (“Still Life”), інсталяція (“Cherstwe ovocie”), відео інсталяція, арт-об’єкти, графіка, виконана в авторській техніці (з використанням паперу, фарб, кислоти, рослинних елементів, тощо).

Так, наприклад, відео арт робота “Still Life” уявляє собою статичну відеопроекцію натюрморту, у якій час від часу непомітно зникають або з’являються предмети, не порушуючи при цьому композицію.

Художник наголошує, що живопис може бути не тільки на полотні, виконаний олійними фарбами, картина може створюватись із будь-якого матеріалу, якщо це наближає автора до передачі власного задуму. Одним із головних концептів його творів є пісок як символ швидкоплинності буття.