Експозиційний фотопроект “Вид, що зникає”

“Вид, що зникає” – експозиційний фотопроект, представлений у галереї 23 жовтня 2014 року. Проект є водночас культурним, мистецьким і соціальним. Адже кожен, хто живе в місті Суми має власний погляд на нього, власне ставлення до його жителів, власну думку про сучасні зміни міста або недостатність таких змін.

Автори: Олександр Єршов, Олена Алмазова, Олександр Белявський.

Олександр Єршов – молодий український фотограф, член Сумського фотоклубу “Позитив”, Член спілки UPHA (Українська фотографічна альтернатива). Як представник альтернативної фотографії, що знаходиться у постійному пошуку, автор вражає вдумливим відношенням до формоутворюючих та графічних складових кожного нового відеоряду, не поступаючись його смисловому наповненню. На виставці були представлені роботи О.Єршова, виконані у техніці колажу та закцентовані на різниці у вигляді міста нині та тридцять років тому.

Олена Алмазова – фотограф та поетеса, член Спілки фотохудожників України, представила ряд чорно-білих світлин, на яких рухомі на нерухомі об’єкти складаються у ряд смислових образів. Фотороботи прокоментовані власними віршами авторки. Її погляд на місто та людей у ньому набуває певного песимізму, інколи навіть трагічності.

Олександр Бєлявський – член Спілки фотохудожників України, представник школи документальної фотографії. Світлини О.Бєлявського акцентують увагу не на місті взагалі, а на конкретних особистостях та їх захопленнях. Портрети відомих у Сумах людей скомпоновані зі світлинами їх життєвих хобі та захоплень. Такі люди – теж вид, що зникає.

Три різних погляди, різні жанри фотографії, різні особистості дають нам поштовх до роздумів про те, що цінного ми можемо втратити з видом, який зникає…