День кар'єри ЄС - 2019

16 травня в Конгрес-центрі Сумського державного університету пройшов інформаційний захід «День кар’єри ЄС», який зібрав  більше 400 школярів та студентів. Під час дискусій, тренінгів та презентацій молодь знайомилась зі шляхами професійного зростання, освітніми та кар’єрними можливостями в європейському просторі.

З вітальним словом до учасників звернуся перший проректор СумДУ Василь Карпуша, наголосивши на важливості проведення Днів Кар’єри ЄС, оскільки такі заходи дають молодим людям відповіді на питання щодо правильного вибору подальшої освіти та працевлаштування.

Керівник Інформаційного центру ЄС у м.Суми, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ Юрій Петрушенко в своєму зверненні до учасників згадав історію створення центру у 2011 році та його інформаційно-просвітницьку діяльність, спрямовану на поширення інформації про Європейський Союз та його політику, про молодіжні проекти та програми ЄС.

Розпочався захід панельною дискусією на тему: «Найкращі професії майбутнього: чому варто інвестувати час зараз?», під час якої учасники заходу обговорили питання:

– як сучасні університети можуть задовольнити попит роботодавців у кваліфікованих кадрах і сформувати українську професійну спільноту?

– світові тренди в питаннях професійних компетенцій. Сучасні тенденції щодо знань та навичок, які потребує ринок праці;

– роль і можливості мереж ЄС у створенні молодіжного нетворкінгу, інформуванні молоді про освітні та професійні можливості;

– ситуація на ринку праці Сумської області, можливі вакансії та пропозиції роботи. 

У холі Конгрес-центру СумДУ партнери заходу консультували студентів та старшокласників щодо кар’єрних можливостей. Учасники мали змогу пройти співбесіди з менеджерами по роботі з персоналом українських та міжнародних компаній, таких як Компанія “Columbia Shipmanagement Ukraine”, “MindK”, “Brocoders”, “Netcracker”, АТ “ОЩАДБАНК”, ТОВ “Центр Міжнародних Програм”, ТОВ “Сумська нерухомість”, ГО “Центр Євроініціатив”, Сумський міський центр зайнятості та багато інших, дізнатися про можливості для навчання та професійного зростання від представників Європейських програм для молоді, громадських організацій та влади.

Для учасників “Дня Кар’єри ЄС” було паралельно проведено чотири тематичні тренінги:

  • «Як отримати стипендію на навчання за програмами Еразмус+. Кроки подачі успішної заявки: резюме та мотиваційний лист». Тренер – Наталія Маринич, група міжнародної академічної мобільності відділу міжнародних зв’язків СумДУ.
  • «Волонтерство як шлях до успішної кар’єри». Тренер – Лариса Кондратенко, координатор Асоціації євроклубів Сумщини ГО «Центр Євроініціатив»;
  • «Наше майбутнє в світі «VUCA» (VUCA – нестабільність / невизначеність / складність / неоднозначність). Тренер – Володимир Лободін, директор ТРЦ «Мануфактура»;
  • «Експрес-курси європейських мов за годину (німецька, нідерландська, болгарська)». Тренери – іноземні волонетери San-Eou Lan та Benjamin Looijen від ГО «Центр Євроініціатив».

Науковці кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ провели для 14 команд євроклубів  сумських шкіл пізнавальний захід «Що? Де? Коли?» на тематику європейської інтеграції та кар’єри в ЄС. Перемогу святкувала команда Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10,  2 місце виборов Сумський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №21, 3 місце – Сумськаспеціалізована школа I-III ступенів №17. Команди-переможці отримали призи, надані Сумською міською радою.

Організатор заходу «День Кар’єри ЄС» – Інформаційний центр ЄС Сумського державного університету. Захід відбувся в рамках проекту «Інформаційна підтримка молоді та мереж ЄС в Україні», який фінансується Представництвом Європейського Союзу та виконується Громадською організацією «Фундація «Відкрите суспільство». Захід відбувся у партнерстві з відділом у справах молоді та спорту Сумської міської ради та ГО “Центр Євроініціатив”.