Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Фінанси, банківська справа і страхування (освітня програма «Банківська справа»)

Необхідність у кваліфікованих спеціалістах з банківської справи на сьогоднішній день та в майбутньому залишиться актуальною. Україна, як і будь-яка економічно розвинена країна, не зможе процвітати без людей, здатних забезпечити ефективне функціонування банківської системи.

Випускники з освітою банківського профілю на початковому етапі можуть знайти роботу в банку та застосувати отримані знання в різних напрямках його діяльності. Вони займаються організацією кредитних та депозитних операцій, здійснюють розрахунково-касове обслуговування виробничої та інвестиційної діяльності підприємств, консультують клієнтів, аналізують та прогнозують стан ринку банківських послуг, управляють фінансовими, матеріальними ресурсами та ризиками, співпрацюють зі страховими компаніями, підприємствами реального сектору економіки, іншими установами.

Можна сказати, що банківська сфера – це сфера для молодих. Так, серед кандидатів на посаду в банківській сфері більше половини (67 %) знаходяться у віці 22-35 років, кожен п’ятий – це людина у віці від 36 до 45 років, 9 % – представників у віці від 45 років. Слід зазначити, що наші студенти п’ятого та шостого курсу вже під час навчання працюють за в установах банків, отримуючи білу зарплату та напрацьовуючи досвід.

Талановитим та кваліфікованим спеціалістам досить реально зробити швидкий кар’єрний злет. Крім того, спеціаліст може самостійно обирати шлях свого розвитку і, отримавши досвід за одним напрямом, згодом змінити його на суміжний. Отримавши освіту банківського профілю, можна знайти роботу не тільки в банках, а й у фінансових установах, страхових компаніях, кредитних організаціях, а, після здобуття певного досвіду, займати позиції відповідальних за взаємодію з банками у потужних компаніях.

При цьому наголосимо на тому, що спеціалісти з банківської справи – це працівники зі стабільно високим рівнем заробітної плати навіть у кризові періоди, рівень якої займає друге місце серед всіх галузей економіки України.

Частка вакансій у даній категорії становить 9 % від загального числа опублікованих вакансій. Випереджають цю сферу тільки “Інформаційні технології” та “Продажі”.

У суспільстві інколи виникають думки, що робота в банку є сухою, формальною, пов’язаною лише з безликими цифрами. Але сьогодні банківські працівники, в першу чергу, працюють з людьми, а вже потім з грошима і цифрами! А, відтак, у банківській діяльності надзвичайно важливим є елемент творчості, інтуїтивний підхід до виконання функцій, неординарність вирішення проблем. Живе спілкування та різноманітність клієнтських потреб вимагають від банківських працівників поєднання інтелекту, високих комунікативних навичок, емоційної стійкості та професіоналізму.