Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Виробнича практика студентів ННІБТ “УАБС” у Польщі

У рамках договору про співробітництво двох вишів Навчально – наукового інституту бізнес – технологій «УАБС» СумДу та Вищої школи Банкової (Wyższe Szkoły Bankowe) у період з 08.02.2017 по 20.02.2017 року студенти 4 курсу спеціальностей «Бухгалтерський облік та оподаткування», «Банківська справа», «Міжнародна економіка» та «Економічна кібернетика» проходили виробничу практику  у польському місті Катовіце.

Вища школа Банкова запропонувала студентам потужні бази практики: Відділення Верхньосілезького фонду СА у місті Катовіце (Funduszu Górnośląski S.A. Oddział w Katowicach), Сілезьке Регіональне Бюро у місті Катовіце (Slaski Urzad Wojewódzki Katowice) та Regionalna Izba Gospodarcza Katowice.

Студентки Речембей Валерія, Марина Батюк та Оксана Слободянюк проходили практику у Відділенні Верхньосілезького фонду СА у місті Катовіце (Funduszu Górnośląskim S.A. Oddział w Katowicach).  Керівники практики склали детальний план заходів, що налічував чимало цікавих зустрічей та приємних сюрпризів.  В першу чергу, дівчата ознайомилися з діяльністю Enterprise Europe Network та  організаційною структурою самого Верхньосілезького фонду СА.  Надалі, студентки знайомилися з відділами фонду та принципами їх функціонування. На реальних справах розглядали процеси кредитування і підтримки малого та середнього бізнесу.

Наступний тиждень був сповнений різних зустрічей та подорожей. Студентки познайомилися із клієнтами Верхньосілезького фонду СА, які в свою чергу, з блиском в очах, розповідали свої історії успіху. В рамках практики, дівчата відвідали головний офіс фонду, а також Inkubatorze Przedsiębiorczości у місті Раци́буж. Ознайомилися із основними засадами функціонування Inkubatorze Przedsiębiorczości, з’ясували принципи побудови бізнесу від невеличкого малого підприємства до відомої компанії.

Заключним етапом практики була презентація. Дівчата розповіли працівникам фонду про господарсько – економічну ситуацію в Україні, про рідну Альма – Матер та про свої незабутні враження під час проходження практики. Спілкування відбувалося на англійській та польських мовах.

Катерина Леоненко та Ганна Антощенко проходили практику в Сілезькому Регіональному Бюро в Катовіце(Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach). Дівчата зазначають, що установа налічує чималу кількість департаментів та відділів. Красива будівля та затишна атмосфера сприяли проходженню практики. Приємні люди, професіонали своєї справи, ознайомили студенток із основними засадами функціонування установи.

Дарина Радчук проходила практику в Chamber of Commerce and Industry in Katowice (Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach). Студентка ознайомилася із організаційною структурою та принципом роботи установи. У процесі проходження практики займалася перекладом сайту Європейського Конгресу Малих та Середніх підприємств, розробляла запрошення до Конгресу. Отримала певний досвід в сфері міжнародних відносин та покращила навички спілкування на англійській  та німецькій мовах.

Вища школа Банкова організувала студентам активний відпочинок. Зокрема у рамках подорожі студенти відвідали наступні заходи:

– місцеву пивоварінню «Tulskiy», ознайомилися із її історією та мали змогу спостерігати безпосередній процес виробництва пива;

– екскурсійна прогулянка по цікавим та затишним місцям міста Катовіце;

– знайомство з класичною музикою у місцевій філармонії;

– екскурсія до сілезького музею, майстерні картини вразили студентів надзвичайною красою та реалістичністю;

– подорож до величного міста Вроцлава та казкового Кракову. Вроцлав запам’ятався надзвичайно красивою архітектурою «старого міста», а Краків вразив польським затишком та чарівними архітектурними пам’ятками;

– екскурсія до Narodowy Bank Polski, студенти мали змогу спостерігати за процесом рахування польських злотих, а також підготовкою грошей до відправлення у приватні банківські установи;

– екскурсійна прогулянка величним Стокгольмом (Швеція). Місто вразило надзвичайною красою старовинних споруд.

Висловлюємо щиру вдячність WSB за затишний прийом. Особливу подяку висловлюємо керівнику міжнародного відділу Монікі Томашевській та її асистенту Дарині Шматко за незабутній відпочинок та надзвичайні враження. Сподіваємося на подальшу співпрацю.