Відкриття Центру освіти дорослих «Education for Life» у м. Суми

29 вересня 2016 року у Конгрес центрі Сумського державного університету було відкрито Центр освіти дорослих «Освіта для життя». Проект реалізується ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Німецької асоціації народних університетів та ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток».

29 вересня 2016 року о 13.00 у Конгрес центрі Сумського державного університету (м. Суми вул.Покровська, 9/1 к. 213) відбулася презентація Центру освіти дорослих «Освіта для життя». Головна мета Центру – сприяння реалізації концепції освіти протягом всього життя (lifelong education) для жителів міста, незалежно від соціального класу, статі, освіти, віку, релігії чи національної приналежності. Відкриття Центру стало закономірним наслідком традицій реалізації освітніх програм для дорослих, закладених у роботі центру ARMG УАБС, створеного за ініціативи д.е.н., проф. Васильєвої Тетяни Анатоліївни.

Протягом жовтня-листопада 2016 року заплановано реалізацію двох безкоштовних освітніх програм:

1. «Мистецтво в публічному просторі» (куратор – Римма Миленкова, куратор галереї «АкадемArt» Навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ). У рамках реалізації програми передбачено розгляд питань, присвячених експонуванню творів мистецтва поза галерейним простором (в офісах, бібліотеках, конференцзалах); основам дизайну (у т.ч. бук-арт); ребрендінгу бібліотечного простору; мистецтву самопрезентації; розвитку критичного мислення.

2. «Театральні студії» (куратор – Тетяна Нянькіна, керівник творчого об’єднання «ДикОбраз», режисер дитячого театру «Артес»). Усі, хто виявить бажання взяти участь у роботі студій, матиме унікальну можливість навчитися основам театрального мистецтва; сформувати навички акторської майстерності; розвинути фантазію, уяву, комунікативні та організаторські здібності; взяти участь у акторських тренажах.

Третя освітня програма «Сучасне фотомистецтво» (куратор – Олександр Єршов, фотохудожник) є платної та розпочинає свою роботу з середини жовтня. Особливістю курсу є навчання не суто технічним аспектам роботи з фотокамерою, а основам візуальної культури. «Красиву картинку треба бачити, і не важливо, зробиш ти фото на професійний фотоапарат чи на телефон». Усе, що знадобиться для навчання (у тому числі й фотоапарат) не потрібно приносити з собою, організатори про це подбають! Результатом проходження освітньої програми «Сучасне фотомистецтво» буде персональна вистава робіт кожного учасника.

За результатами роботи студій у листопаді 2016 року найактивніші учасники матимуть можливість реалізувати власну культурну ініціативу за рахунок фінансово підтримки організаторів проекту.

Також у рамках роботи Центру «Освіта для життя» передбачено проведення публічних лекцій та дискусій для дорослих щодо актуальних питань громадянської освіти та Social Science (наприклад, як провести успішну адвокасі кампанію, медіаграмотність в соціальних мережах, участь в проектах партисипативного бюджетування та ін.).

Відкриття Центру освіти дорослих «Освіта для життя» відбулося за підтримки Німецької асоціації народних університетів (DVV International) та ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». Ініціаторами відкриття Центру в м. Суми є Сумський державний університет та громадська організація «Рада молодих вчених». Керівник проекту – Петрушенко Юрій Миколайович, д.е.н., завідувач кафедри міжнародної економіки ННІ бізнес-технологій «УАБС» СумДУ, голова ГО «Рада молодих вчених».