Роби ,що можеш, із тим, що маєш, там, де ти є (Ксенія Гриник)

Учора студенти першого курсу спеціальності МЕВ мали можливість познайомитись із непересічною в нашому місті людиною – Ксенією Гриник, яка очолює волонтерську ГО “KAMIN”. Також на зустріч завітали представники волонтерського руху СумДУ: Анастасія Клемберг та Олена Гурій. Це була гарна нагода не тільки згадати про загальнолюдські цінності, але й відчути, що кожен із нас здатен змінювати дійсність на краще, варто тільки почати.
Життєва історія нашої гості може послужити надихаючим прикладом, адже на самому початку вона не отримувала серйозної підтримки. Але вже у 2018 році Ксенія взяла на себе відповідальність координувати волонтерську роботу із Сумським обласним спеціалізованим дитячим будинком. У 2019 її діяльність поширилася і на малозабезпечені сім’ї.
Зараз, у тяжкий для всіх 2020 рік, до переліку додалася допомога літнім людям, які не можуть виходити під час карантину з дому.
Волонтерський рух СумДУ вже достатньо відомий у місті. Наші хлопці і дівчата опікуються і проблемами довкілля, і безпритульними, і проводять маленькі і великі свята для дітей-сиріт, і ще багато чого. А тепер вони висловили бажання ще і співпрацювати із пані Ксенією!
 І мова не тільки, і навіть – не стільки – про матеріальну допомогу. Головною є  поміч волонтерів через дії: організувати прогулянки для дітей, оскільки персоналу просто не вистачає, стати старшим наставником-другом для дитини-сироти, допомогти працівникам у притулку для тварин, сходити в магазин для дідуся чи бабусі, посприяти поширенню здорового способу життя або просто інформації про події, і ще багато чого.
Якщо чесно, під час зустрічі кілька разів на очі набігали сльози від тих життєвих історій, які могли закінчитися сумно, а тепер мають всі шанси на щасливий фінал.
Тож, не будьмо байдужими, адже разом ми дійсно можемо більше! І ніхто не застрахований опинитися в ситуації, коли допомога буде потрібна саме вам.