Наш виш – один з небагатьох в Україні, в якому працює відразу три мистецькі галереї – “Академічна” (з 1998 р.), галерея актуального мистецтва “АкадемАРТ” (з 2013 р.) та виставковий зал “Філантроп” (з 2015 р.). Завдяки цьому, УАБС стала культурно-мистецьким осередком нашого міста, а її діяльність набуває резонансу не тільки в Україні, а й за кордоном.

Виставкова діяльність галерей орієнтована на знайомство студентства, викладачів і співробітників академії, жителів Сумщини, гостей з мистецтвом українських і зарубіжних митців. Поряд з традиційними видами і жанрами образотворчого мистецтва галереї репрезентують проблемні виставки, знайомлять з новими напрямами і течіями сучасного візуального мистецтва.

Галерея “Академічна” віддає перевагу у своїй діяльності показу живопису та графіки, то “АкадемАРТ” орієнтується на показ експериментальних мистецьких проектів, а виставковий зал “Філантроп” презентує твори як відомих так і молодих художників з обов’язковим благодійним акцентом кожної виставки Різнобічні за напрямками та ідеями численні виставки, презентації, пленери, перфоманси є візитівкою нашого вишу, стимулом для творчого розвитку, в першу чергу, студентів та викладачів. Галереї також беруть участь у різноманітних арт-проектах, співпрацюють з митцями та мистецькими інституціями.

Завдяки проведенню численних пленерів в нашому регіоні, інших областях України та за кордоном, котрі започаткувала галерея мистецтв “Академічна”, вдалося сформувати мистецьку колекцію УАБС, до якої входять твори живопису і графіки українських і зарубіжних митців.

Діяльність мистецьких галерей безпосередньо пов’язана з навчальним процесом і сприяє підготовці майбутніх фахівців до можливої і перспективної роботи у сфері арт-бізнесу, а також формуванню у них нового типу мислення, спрямованого на творче осмислення і застосування на практиці нових знань.