Таку назву має експозиційна виставка, що відкрилася 26 березня 2010 року у науковій бібліотеці УАБС. На ній представлені матеріали, пов’язані з життям і благодійницькою діяльністю відомих підприємців і меценатів Суханових. До останнього часу, на жаль, про представників цієї славної родини майже нічого не було відомо, в той час як Дмитро Іванович, а затим його племінник Микола Олексійович надзвичайно багато зробили для розвитку Сум у другій половині 19-го – на початку 20-го століть.

6

Представники родини були удостоєні численних звань і титулів за вагомий вклад у розвиток Сум. Зокрема, Дмитро Іванович мав звання почесного громадянина міста, одержав похвальний лист за відмінне служіння міській громаді, право іменуватися степенним громадянином і у відставці носити мундир. А Миколі Суханову за відміну працю «по закладах імператриці Марії» 1 січня 1892-го року «височайше даровано» звання потомственного почесного громадянина.

5

Ці та десятки інших фактів роками скрупульозно збирав керівник банку ERSTE, краєзнавець, художник, колекціонер Григорій Петренко. Накопичивши матеріал, він вирішив подарувати його бібліотеці нашого вишу.

Тепер у нашому навчальному закладі найповніше зібрання матеріалів про відому родину, представники якої поховані на сумському цвинтарі. Експозицію доповнили копії історичних документів, що зберігаються в Державному архіві Сумської області. Під час презентації виставки їх передав керівник цієї установи Геннадій Іванущенко.

Дізнатись детальніше про історію садиби та добрі справи Суханових, переглянути експозицію, познайомитись з відгуками в ЗМІ щодо відкриття та діяльності музею можна за посиланнями:

2