Проведення семінару «Основи обачливої фінансової поведінки» для вчителів загальноосвітніх шкіл в рамках модуля Жана Моне

9 грудня у бібліотеці Української академії банківської справи завідувач кафедри банківської справи д.е.н., професор Васильєва Т.А. провела семінар «Основи обачливої фінансової поведінки» для вчителів загальноосвітніх середніх шкіл м. Суми. Семінар проведено в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення», що фінансується Європейським Союзом.

Д.е.н., професор Васильєва Т.А. на початку семінару наголосила на актуальності та необхідності врахування досвіду європейських країн щодо організації фінансових відносин, зокрема у сфері особистих фінансів. Тому всі теми були розглянуті з точки зору як вітчизняних реалій функціонування фінансового ринку так і можливості використання європейської практики.

Лектор охарактеризувала специфіку раціонального ведення та планування особистих фінансів; механізм формування власних заощаджень та інвестицій громадян; особливості здійснення іжних та касових операцій клієнтів банку. Також Васильєва Т.А. пояснила сутність депозитів, доцільність їх здійснення та порядок розміщення. Під час лекцій було акцентовано увагу на особливостях проведення кредитних операцій фізичними особами, а також ризиках надмірного боргового навантаження та їх негативних наслідках для громадян. Васильєва Т. А. розповіла присутнім про можливість використання фізичними особами послуг небанківських фінансово-кредитних установ, зокрема інвестиційних фондів, кредитних спілок, пенсійних фондів, страхових компаній. Важливим аспектом даного семінару став розгляд та практичні рекомендації щодо захисту прав споживачів основних фінансових послуг.

Окремою темою було висвітлено проблему податкової культури населення та формування несприйняття корупції членами українського суспільства. Особливо жвава дискусія серед учасників відбулася під час обговорення питання вибору надійної та стабільної фінансово-кредитної установи при здійснення депозитних операцій.

Завершальним етапом семінару стало вручення сертифікатів слухачам, що підтверджують участь педагогів шкіл у модулі Жана Моне.

Висловлюємо щиру подяку методисту Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської Ради Голобородько Н.В. за допомогу та сприяння в організації даного заходу.

fin-10-12-2015-2 fin-10-12-2015-3 fin-10-12-2015-4

Інформацію підготували: