«Імплементація угоди про асоціацію між Україною і ЄС»: круглий стіл в рамках школи Жана Моне

25 листопада відбувся круглий стіл для студентів другого курсу в рамках реалізації грантової програми ЄС Еразмус+ (напрям Жана Моне) «Фінансові аспекти європейської інтеграції для студентів і аспірантів».

На початку заходу координатор школи Жана Моне доцент кафедри банківської справи Л.Ю. Сисоєва виступила з доповіддю, в якій зупинилася на основних етапах розвитку Європейського Союзу, становленні і активізації економічних відносин України з ЄС, а також акцентувала увагу студентів на важливості обговоренні питань, що висвітлюють сутність та переваги фінансових аспектів європейсько-української співпраці.

Студентка групи БС-41 Ю. Мартьянова представила презентаційний матеріал на тему «Зона вільної торгівлі з ЄС: переваги і можливості для України».

У рамках круглого столу учасникам було запропоновано ряд дискусійних питань для обговорення, серед яких: «Виклики і ризики, які в подальшому будуть супроводжувати процес інтеграції України в європейський економічний простір», «Чи можливо на даному етапі реалізувати основні принципи торгівельної політики з ЄС?», «Що дає Угода українському бізнесу?». Так, на думку одного з учасників дискусії студента гр. БС-43 А. Колеснікова, суттєві зміни і додаткові ризики можуть очікувати малий і середній бізнес в Україні після відкриття ринків для товаровиробників з Європи.

Наприкінці заходу студенти мали можливість висловити свою точку зору щодо основних досягнень України і викликів, що ще попереду, в рамках підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

002_3 001-6

Новину підготував