Дводенний семінар на тему «Основи відкриття та ведення бізнесу в умовах євроінтеграції» в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження та розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення»

25-26 лютого 2016 року на базі Роменського міськрайонного Центру зайнятості було проведено дводенний семінар на тему «Основи відкриття та ведення бізнесу в умовах євроінтеграції», що відбувся в рамках модуля Жана Моне «Європейські студії освіти з фінансів: дослідження то розповсюдження європейського досвіду в галузі освіти з фінансів серед населення». Даний проект фінансується Європейським Союзом за програмою ЄС Еразмус+.

Учасниками інтенсивного курсу лекцій стали особи, що знаходяться на обліку в Роменському міськрайонному центрі зайнятості та планують розпочати власний бізнес.

В перший день інтенсивного курсу д.е.н., професор Лєонов С.В. ознайомив учасників тренінгу із основними аспектами відкриття та ведення власної справи в умовах євроінтеграції. Так лектор визначив сутність та види бізнесу, основні фактори, що впливають на нього та критерії його вибору. Під час лекції були окреслені правові основи підприємницької діяльності, зокрема системи реєстрації та ліцензування. Важливим питанням відкриття власної справи є визначення джерел її фінансування. Тому значна увага Лєоновим С.В. була приділена розгляду фінансової складової започаткування та розвитку бізнесу. Було зазначено, що ефективна організація маркетингу, ціноутворення, реклами та комунікацій на підприємстві позитивно вплине на успішне ведення підприємництва. Лектор зазначив, що в мінливих умовах навколишнього середовища необхідно особливу увагу зосередити на питаннях фінансової безпеки суб’єкта господарювання.

Другий день розпочався із розгляду теми, що стосувалася банківських та інших фінансових послуг для підприємств малого бізнесу. Також був проведений порівняльний аналіз вітчизняного та європейського досвіду щодо кредитування суб’єктів малого підприємництва. Доповідач ознайомив учасників курсу із специфікою проведення аналізу підприємницької діяльності та її контролю на основі фінансової звітності. Лєонов С.В. продемонстрував практичні аспекти даного питання на прикладі діючого суб’єкта малого бізнесу. Лектор зупинився на проблемах виникнення та ліквідації наслідків підприємницьких ризиків та зазначив необхідність стратегічного планування на підприємстві. Особливу увагу професор Лєонов С.В. приділив проблемам податкової культури і пенсійних накопичень.

По закінченню курсу слухачам було видано сертифікати учасників, що підтверджують їх участь у семінарі.

001_04 002_82 003_2

Інформацію підготували: