УАБС гідно заявив про себе в науковому світі. У 2001 році за підсумками Міжнародного Академічного рейтингу популярності та якості “Золота Фортуна” навчальний заклад отримав диплом лауреата.

Вищою відзнакою праці освітян стали результати рейтингу Академії наук вищої школи України “Софія Київська”: УАБС увійшла до складу 10 кращих економічних вищих навчальних закладів України і отримала диплом лауреата.

На Міжнародній виставці навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні – 2002” УАБС нагороджена срібною медаллю та дипломом “За вагомий внесок у розвиток національної системи освіти”.

На VІІ Міжнародній виставці навчальних закладів “Сучасна освіта в Україні – 2004” у номінації “Інноваційні педагогічні технології у навчальному процесі” академія нагороджена бронзовою медаллю та дипломом за вагомий внесок у модернізацію національної системи освіти.

У 2005 році УАБС нагороджена бронзовою статуеткою як один із кращих ВНЗ держави.

У травні 2008 року навчальний заклад став переможцем Регіонального конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) “100 кращих товарів України” у номінації “Надання освітніх послуг” і нагороджена медаллю, дипломом та статуеткою
переможця. А в листопаді 2008 року академія визнана переможцем Всеукраїнського конкурсу “100 кращих товарів України” в згаданій номінації і отримала нагороди серед 115 найкращих підприємств, фірм, організацій та вищих навчальних закладів
України.

У 2003 році за значну роботу з розвитку фізкультури і спорту академію нагороджено золотою медаллю Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

У 2006 році за підсумками Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий стан фізичного виховання та спорту у вищих навчальних закладах України УАБС зайняла І місце і нагороджена Кубком, дипломом та цінним подарунком Спортивної студентської спілки
України та Почесною грамотою Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України. У 2007 році Президент України вручив академії Перехідний Президентський кубок для нагородження найкращих спортсменів ВНЗ.

У 2010 році УАБС отримала престижну нагороду – статуетку та диплом за перемогу у Всеукраїнському конкурсі “НСМЕП – 10 кроків до успіху” в номінації “Спеціальна нагорода Національного банку України за внесок у впровадження проекту “Електронний студентський квиток”.

Цього ж року Міністерство регіонального розвитку та будівництва України нагородило Дипломом І ступеня УАБС як переможця конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані та прийняті в експлуатацію в Україні в 2009 році, у номінації “Об’єкти освіти, виховання та підготовки кадрів” за сприяння впровадженню у будівництво прогресивних проектних рішень, досягнення високої якості будівельних робіт та поширення передового досвіду при спорудженні об’єкту “Банківський інститут Академії банківської справи НБУ” по вул. Парковій, 6 у
м. Севастополі.

У 2011 році академію визнано переможцем І Всеукраїнського конкурсу “Кращий вищий навчальний заклад з підготовки фахівців банківсько-фінансової сфери – 2011” в номінації “Кращий вищий навчальний заклад за якістю перепідготовки фахівців для банківсько-фінансової сфери в Україні”.
Слід зазначити, що така нагорода – цілком заслужена, оскільки академія давно славиться в Україні не лише як кузня підготовки висококваліфікованих кадрів, а й як заклад, де на високому рівні здійснюється підвищення кваліфікації працівників банківської
сфери.

Викладачі академії гідно представляють рідний ВНЗ на Всеукраїнських та Міжнародних наукових конференціях. Студенти академії постійно виборюють призові місця на Всеукраїнських предметних олімпіадах та студентських наукових конференціях, стають переможцями
у престижних спортивних змаганнях та мистецьких конкурсах. Так, у 2008 році команда КВН УАБС “Жорсткі диски” виграла Кубок КВН України і Суперкубок КВН України на Всеукраїнському фестивалі команд
КВН АКУ. Ці традиції веселих і винахідливих гідно продовжила нова команда КВН академії “Фреш”, постійно здобуваючи перемоги на міських, обласних і всеукраїнських майданчиках. У 2008 році студентка Анастасія Бабко посіла друге місце у Міжнародному
фестивалі-конкурсі вокального мистецтва “Grand-prix of Ukraine-2008”.

У 2011 році молоді викладачі УАБС: д.е.н., завідувач кафедри фінансів С.В. Лєонов, к.е.н., доцент кафедри банківської справи Т.Г. Савченко, к.е.н., доцент кафедри теоретичної та прикладної економіки Д.В. Олексіч стали лауреатами премії Національної академії наук України за серію спільних наукових робіт за загальною проблематикою “Теоретико-методологічні засади формування інвестиційного потенціалу банківської системи та оцінки вартості банківського бізнесу”.

У 2011 році під час свого візиту на Сумщину Міністр культури України вручив директору Наукової бібліотеки академії Н.О. Петрині Почесну грамоту Міністерства культури за вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи України, новаторство та активну професійну діяльність, багаторічну сумлінну працю.

У 2011 році студент четвертого курсу спеціальності “Економічна кібернетика” Володимир Акіменко увійшов до числа студентів – партнерів Microsoft за успішне вивчення та впровадження iнформацiйних технологій Microsoft. Звання Microsoft
Student Partners надається найактивнішим студентам технічних спеціальностей і аспірантам.

Цього ж року прізвище студентки УАБС Катерини Кондруніної за особливі досягнення в навчанні та науковій діяльності, а також за неодноразову організацію на базі УАБС сесій молодіжного Європарламенту занесено до “Книги рекордів освіти України”.

Студентка обліково-фінансового факультету академії Віта Семеренко у 2011 році стала чемпіонкою Європи, срібною і бронзовою призеркою Чемпіонату світу з біатлону, двічі виборювала золоті нагороди на ХХV Всесвітній зимовій універсіаді в Туреччині.
Студентка цього ж факультету Марина Анцибор стала срібною призеркою з лижних гонок на цій Всесвітній зимовій універсіаді. А випускник академії Сергій Седнєв у 2011 році став бронзовим призером Чемпіонату світу з біатлону.
Цей перелік перемог і досягнень викладачів і студентів академії можна ще довго продовжувати.

У 2012 році Українська академія банківської справи була відзначена Подякою Всеукраїнського конкурсу “Кращий вищий навчальний заклад з підготовки фахівців банківсько-фінансової сфери-2012” у номінації “За значний внесок у справу підготовки та перепідготовки банківських працівників”.

За версією журналу “Вісник Національного банку України”, професора академії І.О. Школьник визнано лауреатом у номінації “Топ-20” докторів наук, активних авторів журналу “Вісник НБУ”.

Студент академії Олег Андрущенко в 2012 році став срібним призером Чемпіонату світу з панкратиону, який проходив у м. Краків (Польща).

Студенти та викладачі академії – постійні учасники благодійних проектів та акцій “Подаруй дітям казку!”, “Від серця до серця” тощо, за що постійно отримують нагороди за проявлене милосердя від організаторів цих благородних заходів. Одна
з таких відзнак – диплом академії від оргкомітету за активну підтримку благодійного концерту найталановитіших юних музикантів Сумщини “Майбутнє є!”.

Урожайним на нагороди та відзнаки видався для УАБС 2013 рік. Навчальний заклад вдруге стала переможцем ІІІ Всеукраїнського конкурсу “Кращий вищий навчальний заклад з підготовки фахівців банківсько-фінансової сфери за версією журналу “Банкиръ”.
Цього разу виш відзначено в номінації “Кращий вищий навчальний заклад з підготовки аспірантів і докторантів”. Академію нагороджено дипломом і статуеткою. Слід зазначити, що така нагорода – цілком заслужена, оскільки ВНЗ давно славиться
в Україні як кузня підготовки висококваліфікованих наукових кадрів.

У 2013 році був розрахований рейтинг вишів світу, в тому числі й України. Системна й плідна праця викладачів і співробітників академії дала свої результати: за даними “Webometrics Ranking of Universities”, академія піднялася з 45-го на
28-ме місце в Україні та з 5254-го на 3206-те за міжнародним рейтингом. Цього ж року за рейтингом репозитаріїв світу УАБС досягла значних успіхів: академічний репозитарій посів 3-тє місце в Україні та 162-ге на міжнародному рівні.

За підсумками Біржової універсіади команда академії посіла восьме місце серед 65 ВНЗ України, які брали участь у цьому престижному конкурсі.

За визначні особисті успіхи у науці, громадському житті, спорті та мистецтві у 2013 році були удостоєні високих нагород викладачі та студенти академії. Так, завідувачка кафедри теоретичної та прикладної економіки, професор Л.В. Кривенко нагороджена Золотою медаллю імені А.М. Підгорного Інженерної академії наук “За видатний внесок у розвиток науки, техніки та інженерної справи”.

Доктор економічних наук, професор кафедри кібернетики УАБС О.В. Козьменко стала дипломантом Щорічної премії у сфері страхування-2013, засновником якої є Всеукраїнська благодійна організація “Фонд Олександра Сосіса”. Ольга
Володимирівна відзначена у номінації “За вклад у розвиток страхової науки”.

Рішенням Президії Академії економічних наук України (АЕНУ) декан факультету банківських технологій, професор кафедри міжнародної економіки, доктор економічних наук І.І. Д’яконова обрана членом-кореспондентом Академії економічних наук
України зі спеціальності “Міжнародні економічні відносини”. Це рішеня було прийняте Президією АЕНУ на основі розгляду та обговорення вагомості вкладу науковця в розвиток економічної науки та за результатами особистої співбесіди Президента АЕНУ з претенденткою.

Студентка спеціальності “Фінанси і кредит” Влада Готв’янська стала переможцем VІІ загальнонаціонального конкурсу Стипендіальної програми “Завтра. U.A” і виборола право отримувати стипендію з Фонду Віктора Пінчука. У конкурсі
брало участь 1900 студентів із понад 100 вищих навчальних закладів України.

Студентка академії Марина Анцибор стала переможцем етапу Кубка Європи з лижних гонок у спринтерській гонці вільним стилем та на дистанції 10 км вільним стилем, а також бронзовим призером на дистанції 10 км класичним стилем.

Студентка вишу Поліна Родіонова виборола золоту медаль у Міжнародному турнірі зі стрільби з лука, а потім здобула перемогу у Відкритій першості Європи (Польща) зі стрільби з лука. А в жовтні 2013 року Поліна Родіонова у складі збірної
команди України стала чемпіонкою світу зі стрільби з лука. Чемпіонат проходив у м. Усі (Китай).

Цього ж року студент академії Євген Гуцол став чемпіоном України з бігу на 400 м.

У VІІ Міжнародному турнірі з боксу студенти академії Юрій Коротун, Артем Середа та Яна Гончаренко вибороли золоті медалі, а Олег Коротун – срібну.

У 2012-2013 році на небосхилі академії зійшла нова спортивна зірка – жіноча команда з футзалу (тренер – О.А. Ткаченко). У цьому сезоні у вищій лізі України з футзалу наші студентки взяли участь у Кубку та чемпіонаті України, посівши почесне
четверте місце. А далі, не збавляючи темпів, дівчата продовжують успішну боротьбу за нові перемоги.

У 2013 році нагороджена грамотою Сумського обласного управління з фізичного виховання та спорту команда академії за зайняте І місце у змаганнях з гандболу серед жінок за програмою ХІІІ обласної універсіади вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації.

Асоціація арт-галерей України нагородила мистецьку галерею “Академічна” та її керівника, доцента кафедри соціально-гуманітарних дисциплін С.І. Побожія за багаторічну плідну працю, значний внесок у розвиток галерейного мистецтва
та з нагоди 15-річчя галереї академії.

Команда КВН “Картуш” впевнено продовжила кращі традиції своїх попередників, ставши переможцем ХХ Всеукраїнського фестивалю КВН “Жемчужина у моря-2013”. А капітана команди Єгора Підпригору нагороджено дипломом Асоціації “КВН України”
як кращого капітана команди КВН сезону 2012-2013 року.

Студентка академії, вокалістка Ніна Харченко стала лауреатом І ступеня V Міжнародного відкритого фестивалю – конкурсу мистецтва та творчості “Кримська феєрія”, який проводився у рамках проекту “Зірки ХХІ століття”.

Розумна і вродлива студентка академії Владислава Скляр у нелегких змаганнях отримала титул “Студентська Міс Сумщини-2013”, а потім успішно захищала честь області у Всеукраїнському конкурсі “СтудМіс України”,
де здобула відзнаку в номінації “Міс Багатогранність-2013”.

За підсумками П’ятої Міжнародної виставки “Сучасні заклади освіти – 2014”, яка проходила 18-20 березня 2014 року у виставковому центрі “КиївЕкспоПлаза” і є однією із найбільш рейтингових і широкомасштабних освітянських виставок
в Україні, скарбничка нагород академії поповнилася срібною медаллю та дипломом у номінації Діяльність навчальних закладів з розвитку міжнародної співпраці; дипломом За презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.
Почесною грамотою За наполегливу організаторську діяльність з інноваційного розвитку національної освіти” було відзначено в.о. ректора, професора С.М. Козьменка.