Налагодження співпраці з вченими з Південної Кореї

20 січня 2021 року завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Юрій Петрушенко взяв участь у міжнародному вебінарі “Learning Cities” («Міста, що навчаються»), організованому Південнокорейською асоціацією міст, що навчаються.

Під час вебінару проф. Петрушенко Ю.М. поділилився власними напрацюваннями в сфері освіти впродовж життя, зокрема підходами до реалізації «третьої» місії університету, що полягає у позитивному впливі на соціально-економічне середовище свого функціонування, створенні програм неформального навчання в умовах пандемії, залученні роботодавців до розробки таких програм та ін.

Учасники вебінару домовилися про продовження співпраці щодо популяризації концепції міст, що навчаються, та науковому обґрунтуванні ефективних шляхів її впровадження в умовах пандемії COVID-19.

Для відома:

Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються, створена Інститутом ЮНЕСКО з освіти впродовж життя відповідно до Пекінської декларації (2013 рік). Її мета – сприяти спільнотам в розширенні індивідуальних прав і можливостей особистості в навчанні впродовж життя і, як наслідок, соціальній згуртованості й економічному зростанню міст, регіонів і країн. Мережа допомагає розвиткові діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанню, сприяє встановленню зв’язків і партнерських відносин, забезпечує розвиток потенціалу, розробку засобів заохочення й визнання прогресу в створенні міста, що навчається.

Міста-члени мережі отримують унікальні можливості для вдосконалення навчання впродовж життя через політичний діалог та взаємне навчання, розвитку партнерств, поширення прогресу впровадження своїх планів розвитку через інформаційні канали ЮНЕСКО. Південнокорейські міста є світовими лідерами з впровадження концепції міст, що навчаються, більша половина міст в Республіці Корея є містами, що навчаються.

В минулому році за сприяння науковців СумДУ була підготовлена заявка на вступ м. Суми до мережі міст, що навчаються. Вступ очікується у 2021 році.