IX Сумський обласний турнір юних економістів відбувся в СумДУ

17-18 жовтня на кафедрі міжнародних економічних відносин навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету відбувся IX традиційний обласний турнір юних економістів.

Обласний турнір уже став улюбленим змаганням для юних економістів Сумщини. Цього року у турнірі взяли участь 10 команд з міста Сум та Сумської області:

• «Конотопські відьми» (Конотопська спеціалізована школа I – III ступенів №3 Конотопської міської ради Сумської області);
  • «CLASSIKA» (Сумська класична гімназія Сумської міської ради);
  • «Меридіан» (Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів № 15 імені Дмитра Турбіна Сумської міської ради);
  • «Alter Ago» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 Сумської міської ради);
  • «ОНІКС» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради);
  • «Капітал» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради);
  • «П’ять золотих» (Сумський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів №21 Сумської міської ради);
  • «ІНСАЙД» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 ім. Б.Берестовського Сумської міської ради);
  • «Вега» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 імені В.Стрельченка Сумської міської ради);
  • «100%» (Великописарівська районна станція юних натуралістів Великописарівської районної ради Сумської області).

До складу журі турніру увійшли високопрофесійні науковці та викладачі навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ. Очолила його доктор економічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Д’яконова Ірина Іванівна. Члени журі після проведення заходу одностайно погодилися з тим, що всі, без винятку, учасники вирізнялися високою ерудованістю, широтою світогляду, кмітливістю та здатністю відстоювати свою точку зору. Для школярів цей турнір – додаткова можливість поспілкуватися з однодумцями, порівняти власні досягнення, повчитися ораторському мистецтву, грамотності опонента, вимогливості рецензента, вмінню поставити полемічні запитання. Учасники захищали свої презентації, уважно порівнювали виступи, вступали в полеміку, тим самим поглиблюючи власні знання.

Кубок переможця Сумського обласного турніру юних економістів виборола команда «CLASSIKA» Сумської класичної гімназії Сумської міської ради.

Друге місце розділили команди:

• «Конотопські відьми» (Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Конотопської міської ради Сумської області);
  • «Меридіан» (Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів № 15 імені Дмитра Турбіна Сумської міської ради).

Турнір юних економістів у 2019 році став особливим – за рішенням журі, за високий рівень підготовки, вражаючу ерудованість та жагу до перемоги, третє місце було розділене іншими командами-учасницями турніру.

Чимало учасників змагань здобули відзнаки в окремих номінаціях, а саме:

• «Кращий гравець турніру» – Коваленко Богдан Олександрович «П’ять золотих» (Сумський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів №21 Сумської міської ради);
  • «Кращий капітан» – Галинський Артур Дмитрович (Сумська класична гімназія Сумської міської ради);
  • «Кращий доповідач» – Ніколаєнко Карина Євгенівна (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради);
  • «Кращий опонент» – Отич Михайло Сергійович (Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 ім. Олександра Бутка Сумської міської ради);
  • «Кращий рецензент» – Салій Юлія Абдулівна (Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області).

Під час урочистого закриття всі учасники турніру були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками від Сумського державного університету та Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Організаційний комітет турніру висловив вдячність вчителям за їх відданість справі, активну життєву позицію, небайдужість до розвитку юного покоління. Вчителі були нагороджені дипломами за підготовку команди до участі у турнірі.