Гордість навчально-наукового інституту «УАБС»

21 лютого у ННІБТ «УАБС» відбулася урочиста церемонія нагородження переможців рейтингу «Гордість – 2020».  Рейтинг має на меті визначити найважливіші події і вшанувати викладачів, студентів, співробітників, які своїми досягненнями в науковій, освітній, міжнародній, культурній, спортивній і громадській царинах прославили в 2019 році навчальний заклад, здобули визнання у вітчизняної та міжнародної спільнот.

Захід є традиційним, і щороку його організовують у рамках святкування Днів навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС», який став «спадкоємцем» Української академії банківської справи після об’єднання академії і Сумського державного університету в один потужний виш у 2016 році.

Переможців визначено в таких номінаціях: «Міжнародний освітній проєкт», «Міжнародне наукове визнання», «Наукова подія року», «Ініціатива року», «Розвиток міжнародного партнерства», «Прорив року», «Розвиток місцевого самоврядування», «Креатив року», «Мистецька подія року», «Профспілковий лідер інституту».

Особливістю цьогорічного рейтингу стало започаткування нової номінації «Гордість УАБС». Одностайним рішенням рейтингової комісії, яке підтримали студенти й випускники УАБС, переможцем номінації названо почесного ректора Української академії банківської справи, почесного громадянина міста Сум, радника ректора Сумського державного університету доктора економічних наук, професора Анатолія Єпіфанова за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти, створення одного з найкращих навчальних закладів України, передові традиції якого успадкували випускники вишу, і продовжують вбирати в себе нові покоління студентської молоді.

Церемонію нагородження розпочала привітальним словом директорка інституту докторка економічних наук, професорка Ірина Д’яконова, яка відзначила високі досягнення колективу, а також висловила щирі слова вдячності партнерам ННІБТ «УАБС» за плідну співпрацю. Подяками навчального закладу за допомогу в підготовці висококваліфікованих спеціалістів нагороджено: голову Сумської  районної ради Вадима Акпєрова; директорку Сумської дирекції  ПАТ «НАСК «ОРАНТА», кандидатку економічних наук Наталію Рєзнік; керуючу ТВБВ № 10018/0172 філії Сумського обласного управління АТ «Ощадбанк», членкиню Експертної ради роботодавців за спеціальністю «Економіка» Тетяну Доценко; начальника відділу контролю у галузі освіти, науки, спорту та інформації  Управління  Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області Олексія Есманова; HR-директорку компанії АТ «Технологія» Анну Моїсеєнко; керівника напрямку  з активних операцій малого та середнього бізнесу Сумської філії АТ КБ «Приватбанк» Антона Мартинова; заступника директора з управління персоналом компанії CUSTOM PC SOFTWARE, випускника кафедри економічної кібернетики 2009 року, члена Експертної ради роботодавців за спеціальністю «Економіка» кандидата економічних наук Євгена Дмитрієва.

З вітальним словом до присутніх звернувся перший проректор СумДУ кандидат фiзико-математичних наук, доцент Василь Карпуша, який наголосив на внеску колективу ННІБТ «УАБС» у загальноуніверситетські досягнення, а також вручив відзнаку переможцям у номінації «Міжнародний освітній проєкт». Лауреатами рейтингу в цій номінації стали доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин Федір Журавка та асистент і аспірант кафедри економічної кібернетики Сергій  Миненко.

                          У номінації «Міжнародне наукове визнання» переміг доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин Олексій Пластун за наукове дослідження, яке викликало значний інтерес світової спільноти. Статтю «No, Stocks Don’t Rally on Friday, in January, or at Month’s End» опублікував сайт Bloomberg – один із двох провідних світових  постачальників фінансової інформації для професійних учасників фінансових ринків.

Переможцями у номінації «Наукова подія року» стали завідувачка кафедри економічної кібернетики докторка економічних наук Ольга Кузьменко, доктор економічних наук Антон Бойко,  кандидатка економічних наук, доцентка Ганна Яровенко,  асистент і  аспірант кафедри економічної кібернетики Сергій Миненко. У минулому році науковці отримали Грант Президента України докторам наук для наукового дослідження «Розробка прототипу автоматизованого модуля фінансового моніторингу діяльності економічних агентів для протидії легалізації кримінальних доходів».

 Крім «колективної» відзнаки доктор економічних наук Антон Бойко здобув також персональну перемогу у номінації «Наукова подія року» за  унікальний досвід захисту докторської дисертації одночасно за двома спеціальностями  – «Економіка та управління національним господарством» і «Гроші, фінанси і кредит».

 У цій же номінації названа переможницею кандидатка економічних наук, старша викладачка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Аліна  Височина за активну участь у НДР, фінансованих Міністерством освіти і науки, участь у виконанні кількох господарських договорів обсягом від 200 тис. гривень, а також за те, що здобула охоронний документ авторського права й підготувала кілька статей до видань,  індексованих базою даних Scopus.

Лауреаткою номінації названа й кандидатка економічних наук, старша викладачка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Ярина  Самусевич за грант Президента України для підтримки наукового дослідження «Екологічне оподаткування у забезпеченні сталого розвитку України: дорожня карта імплементації європейських стандартів».

Переможців номінації «Ініціатива року» і всіх присутніх привітав директор департаменту для роботи з персоналом та підготовки науково-педагогічних кадрів СумДУ кандидат економічних наук, доцент Дмитро Циганюк. А лауреатами номінації стали: заступниця директора інституту з методичної роботи, старша викладачка кафедри бухгалтерського обліку  та оподаткування кандидатка економічних наук Олеся Мірошниченко за ефективну організацію методичної роботи кафедри та поширення цього досвіду на рівні інституту; старша викладачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування кандидатка економічних наук Аліна Бухтіарова, яка здобула два індивідуальні міжнародні гранти у рамках програми Erasmus+, підготувала англомовну монографію й опублікувала її в зарубіжному видавництві, а також разом з доктором економічних наук, професором Тарасом Савченком  підготувала  проєкт на конкурс молодих вчених МОН, який і здобув перемогу; кандидатка економічних наук, доцентка кафедри фінансів, банківської справи та страхування Олена Пахненко за втілення проєкту Global Money Week, який у минулому році охопив 1300 школярів. За результатами проведених заходів університет посів 2-ге місце серед вишів України; кандидатка економічних наук, доцентка кафедри бухгалтерського обліку  та оподаткування Ірина Бурденко, за організацію протягом року серії успішних довгострокових курсів з бухгалтерського обліку.

Номінацію «Розвиток міжнародного партнерства» представила заступниця директора з міжнародної діяльності кандидатка економічних наук Тетяна Щербина, а лауреатками номінації стали  завідувачка  кафедри іноземних мов кандидатка філологічних наук, доцентка Людмила Гнаповська, а також кандидатка педагогічних наук Ірина Ляшенко.

«Проривом року» визнано діяльність Німецького центру СумДУ на чолі  з кандидаткою філологічних наук Марією Сушко-Бездєнєжних. За минулий рік центр здобув неабияку популярність, його слухачами стали понад пів тисячі осіб, а ще у скарбницю університету центр приніс понад мільйон гривень. Лауреатку привітав заступник директора інституту з науки та бізнес-процесів, доктор економічних наук Леонід Таранюк.

У номінації «Розвиток місцевого самоврядування» здобули перемогу завідувач кафедри міжнародних економічних відносин доктор економічних наук, професор Юрій Петрушенко, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародних економічних відносин Оксана Замора, аспірантка цієї кафедри Інна Дмитренко, технічна фахівчиня кафедри Олена Бондар, які  на замовлення Сумської міської ради підготували  Інтеркультурну стратегію розвитку Сум на 2020 – 2025 роки.  Переможців привітав голова Сумської районної ради Вадим Акпєров.

У номінації «Креатив року» найкращими визнано: керівницю групи інформаційного менеджменту веб-ресурсів СумДУ кандидатку економічних наук, доцентку кафедри міжнародних економічних відносин Тетяну Семененко – за активну участь у розробці сайтів університету, інституту та кафедри міжнародних економічних відносин; колектив кафедри іноземних мов на чолі з Людмилою Гнаповською за проведену у співпраці з Посольством США наукову конференцію “Incorporating Media Literacy in English Language Teaching and Learning in the 21 st Century”; доцентку кафедри іноземних мов Римму Миленкова, яка в 2019 році посіла І місце в Україні за розробку та реалізацію освітньої програми для осіб поважного віку «Підтримка доброго здоров’я та активного способу життя», працює викладачем англійської мови в рамках інклюзивної міжнародної програми Посольства США в Україні «ACCESS» для дітей, які опинились у скрутних життєвих обставинах, а також бере активну участь у підтримці та розвитку низки мистецьких проектів; студію цифрової майстерності MARTIAN TEAPOTS, що діє при кафедрі економічної кібернетики на чолі з Іллєю Сафроновим.

У номінації «Мистецька подія року» за високий професіоналізм і підготовку студентів-переможців міжнародних, всеукраїнських і регіональних творчих конкурсів перемогу здобули керівниця Відкритого молодіжного театру «Кураж» Ірина Небилова, керівниця вокальної студії культурно-мистецького центру СумДУ Поліна Гречишкіна, керівниця танцювальної студії «Сузір’я-Парадайз» Людмила Крамінська. Лауреатів привітала та вручила відзнаки заступниця директора з виховної роботи та роботи в гуртожитках кандидатка філологічних наук, доцентка Алла Ярова.

Переможницею номінації «Профспілковий лідер інституту» стала голова профспілкового бюро інституту, доцентка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування Олена Гриценко. Щирі слова привітання на адресу лауреатки номінації й усього колективу виголосила голова профспілкового комітету працівників СумДУ Валентина Боровик.

Студентський директорат «УАБС» започаткував ініціативу нагороджувати викладачів, які визнані лідерами студентських симпатій. У цьому році приз студентських симпатій вручили в номінаціях «Найвеселіший викладач», «Найобізнаніший викладач» та «Викладач – найкращий друг». Переможців привітав студентський директор інституту Даніїл Зеніков. А лауреатами стали: у номінації «Викладач – найкращий друг»  – стажистка кафедри іноземних мов Вікторія Закусило; у номінації «Найобізнаніший викладач» – доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин Федір Журавка;  «Найвеселішим викладачем» визнано доктора економічних наук, професора Євгена Балацького.

Найкращими студентами ННІБТ «УАБС» визнані:

у номінації «Найращий у науковій діяльності»Ольга Єременко,

у номінації «Найкращий у соціально-побутовій діяльності» Олександр Скотник,

у номінації «Найкращий у культурно-мистецькій діяльності» Тетяна Шевцова,

у номінації «Найкращий у спортивній діяльності» –  Дмитро Коломієць,

у  номінації «Прорив року» – Дмитро Мірошніченко,

у номінації «Найкращий у навчальній діяльності» Марина Ліцман.

 А «Найкращим студентом ННІБТ «УАБС» названо Руслана Дініца. 

Усіх переможців привітала студентський ректор СумДУ Анастасія Лор. До привітань приєдналися вокалістки культурно-мистецького центру СумДУ Анастасія Кільдей та Катерина Гонтар, які прекрасно виконали відомі пісенні твори. На особливу подяку заслуговують і спонсори заходу, завдяки яким церемонія мала по-особливому святкову атмосферу, а саме: квітковий салон «BRASSIKA», «Планета кіно», магазин «Вина Світу», типография «Апельсин», спасалон нового формату “SOFA SUMY”, стиліст Ольга Середа, спортивний клуб “Stal”, школа іноземних мов “Green Apple School”,  «AMBER WOOD», турагенція True Travel, KotenkoNailStudio, MiuDay.