Global Money Week - 2019

31 березня завершився Всесвітній тиждень грошей – глобальна ініціатива, метою якої є підвищення уваги до фінансової освіти та фінансової грамотності серед дітей та молоді. Основним організатором проведення GMW 2019 від Сумського державного університету традиційно стала кафедра фінансів, банківської справи та страхування ННІ БТ «УАБС». Крім того, активну участь у Всесвітньому тижні грошей взяли викладачі кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування, кафедри міжнародних економічних відносин, кафедри економічної кібернетики, а також співробітники бібліотеки СумДУ та студенти ННІ БТ «УАБС».

Цього року для школярів міста Суми було запропоновано на вибір проведення цілого ряду пізнавальних та цікавих занять з фінансової грамотності, зокрема:

  • «Практичні навички ощадливого споживання» (інтерактивне заняття);
  • «Цифрові гроші та фінансові технології» (інтерактивне заняття);
  • «Практичні навички формування власного бюджету» (інтерактивне заняття);
  • Екскурсія до музею грошей (Конгрес-центр СумДУ);
  • Інтерактивна гра «Цікаві факти про гроші»;
  • Економічна ділова гра (команда хлопців проти команди дівчат);
  • Заняття в класі онлайн з фінансової грамотності.

Для того, щоб задовольнити інтерес усіх бажаючих, заходи для школярів м. Суми тривали протягом двох тижнів – з 18 по 29 березня.

Всього з нагоди GMW 2019 викладачами, студентами та співробітниками СумДУ було проведено понад 50 семінарів, тематичних ігор та екскурсій. У зазначених заходах взяло участь близько 1300 школярів із 19 шкіл міста Суми і Сумського району.

Родзинкою цьогорічного GMW 2019 від Сумського державного університету стало залучення студентів ННІ БТ «УАБС» до проведення фінансової гри «Кредитний експрес» зі школярами. Цей досвід виявився цікавим та корисним не тільки для школярів, але й для самих студентів.

Організатори висловлюють щиру вдячність усім, хто долучився до проведення Global Money Week 2019. Сподіваємося на Вашу підтримку та активну участь і в наступному році!

Global Money Week - 2018

П’ятий рік поспіль Україна долучається до глобальної міжнародної навчальної ініціативи – «Global Money Week» – Всесвітній тиждень грошей. Це щорічний глобальний проект, що включає світові й регіональні акції та заходи, мета яких – звернути увагу громадськості на фінансову освіту і фінансову грамотність, за допомогою творчих та інтерактивних заходів розповісти дітям та молоді про всі аспекти, пов’язані з грошима. Уперше до цього проекту долучилися й студенти та викладачі ННІ БТ «УАБС», які провели ряд надзвичайно яскравих та цікавих заходів за участі школярів, учителів та фахівців фінансового сектору. Цього року «Всесвітній тиждень грошей» – проходив з 12 по 18 березня. Представимо дайджест найяскравіших моментів.

Правильна фінансова поведінка – це запорука нашого щасливого майбутнього! Саме під таким девізом відбулася серія відкритих тренінгів з «Фінансової грамотності для школярів» від викладачів кафедри ФБСС ННІ БТ «УАБС» Семенога А.Ю. та Пахненко О.М. У тренінгу взяли участь понад 100 школярів зі шкіл міста Суми.

Використовуючи матеріали інтерактивної лекції, учні разом із викладачами розглянули тему «Особисті фінанси», зокрема познайомилися зі складом доходів і видатків домогосподарств, формуванням їх бюджету, необхідністю та способами заощадження коштів. Особливу зацікавленість в учнів викликали інтерактивні тренажери, які, з одного боку, допомогли закріпити знання базових фінансових категорій в цікавій ігровій формі, а з іншого – дозволили учням позмагатися між собою у тому, хто перший подолає завдання.

Доречі аналогічний тренінг з «Фінансової грамотності» у формі методичного семінару пройшов і для вчителів міста Суми, які відтепер мають можливість вільно користуватися навчальними матеріалами та тренажерами для підготовки власних уроків для школярів. Матеріали розміщені у вільному доступі на платформі «Екзаменаріум» від СумДУ.

Протягом всього тижня відбувались екскурсії для учнів шкіл м. Суми та студентів інституту до Музею грошей, який розташований у Конгрес-центрі СумДУ. Кожна екскурсія була не схожою на попередню так як відвідувачі задавали дуже різні запитання, тим самим відкриваючи для себе нові унікальні факти розвитку української грошової одиниці та банківництва на Сумщині.

14 березня 2018 у Конгрес-центрі СумДУ також було проведено цікавий круглий стіл на тему «Криптовалюти і блокчейн: сучасні тенденції і проблеми». Доповідачами заходу були проф. Ірина Д’яконова, директор ННІ БТ «УАБС» СумДУ, яка презентувала доповідь на тему: «Дослiдження криптовалют на тлi трансформацiï свiтових валютних систем». Також до дискусії долучилися студенти спеціальності 2Фінанси, банківська справа та страхування» Ірина Кошлата, яка розповіла про сучасні тенденції розвитку ринку біткоіна, Максим Галич та Ірина Лучко, які доповіли  про легалізацію криптовалют в різних країнах світу.

У ролі запрошених експертів, які з критичної точки зору підійшли до розглянутої проблематики, були директор управління ОТП Банку в м. Суми Євген Чернуха, та заступник начальника управління Укрсиббанку в м. Суми Анжела Зенікова. Шановні експерти поділилися власними думками стосовно перспектив розвитку криптовалют та можливих наслідків їх використання для фінансової та банківської сфери. Захід проходив під керівництвом к.е.н. доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування ННІ БТ «УАБС» СумДУ Лариси Сисоєвої.

Четвер 15 березня видався надзвичайно насиченим різноманітними заходами. Зранку студенти інституту долучилися до конкурсу ідей на тему «I save because… (Я заощаджую тому, що…)». Як виявилося, наші студенти дійсно вміють і хочуть заощаджувати, адже їхні цілі безсумнівно варті уваги і ресурсів для досягнення. На великій перерві замість того, щоб поласувати смачними пиріжками та тістечками, магістри кафедри фінансів, банківської справи та страхування долучилися до флешмобу, присвяченого «Тижню грошей», виклавши із кольорових табличок абревіатуру «GMW» між навчальними корпусами.

Крім того, у цей день стартував цікавий та неординарний проект – «Бібліотека Приватбанку», метою якого є знайомство студентів з кращими світовими практиками в менеджменті сучасного бізнесу, підготовка наших студентів до практичної роботи в успішній та орієнтованій на постійний розвиток компанії. Проект реалізовано за ініціативи голови Сумської філії ПАТ «Приватбанк», к.е.н. Чернявського Ігоря Борисовича та завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування професора Школьник Інни Олександрівни. Презентація «Бібліотеки» відбулася в стінах інституту, протягом якої Ігор Борисович поділився зі студентами досвідом успішного використання книг, як засобу генерації колективних ідей співробітників банку, що сприяли його інноваційному та стрімкому розвитку. Доречі, подаровані книги є світовими бестселерами у сфері бізнесу і тепер доступні нашим студентам.

Студенти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» Тетяна Кириєнко та Валерій Бородавка до «Всесвітнього тижня грошей» презентували відеоролик на тему «Мистецтво заощаджувати: корисні лайфхаки». Дана робота стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу відео-робіт серед студентів вищих навчальних закладів України, організаторами якого стали Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Міжнародної організації USAID.

Підсумковим етапом «Всесвітнього тижня грошей» стала поїздка до Музею грошей Національного банку України (м. Київ), де для наших студентів була проведена пізнавальна та інтерактивна екскурсія. Презентація цікавого відеоролику відкрила багато несподіваних фактів про особливості сучасної гривні всіх номіналів. Унікальні експонати монет та банкнот різних історичних епох дозволили поринути в часи Київської Русі та інших періодів становлення української державності. Особливою родзинкою відвідин Музею стало те, що кожен зміг відчути себе справжнім майстром із виготовлення монет і на згадку про цю поїздку викарбувати власну «золоту» монетку. Після екскурсії учасників поїздки чекала цікава прогулянка столицею.