ALLA PRIMA. Виставка етюдів

У експозиції виставки вміщено 87 етюдів 22 авторів з України (Охтирка, Дніпропетровськ, Конотоп, Полтава, Суми, Харків), Росії ( О.Лукін з Володимира, О.Широких з Курська, Є.Швачунов з Москви), Тебриз з Азербайджану (Баку). Цією виставкою галерея поклала початок новому мистецькому проекту під назвою “Alla prima”, суть якого полягає у тому, щоб виявити і показати найцікавіші зразки мистецтва етюду. Перша виставка у цій серії має таку ж саму назву і присвячена пам’яті видатного російського художника Костянтина Коровіна (1861-1939). Українську палітру етюдного мистецтва репрезентують М.Гейко (Полтава), Є.Прокоф’єв (Дніпропетровськ), І.Бабенко та О.Шило (Харків), Ю.Александрочкін, І.Волчек, І.Гапоченко, О.Желєзний, С.Побожій, О.Прокопчук, Ю.Фірсік, І.Шаповал, І.Швачунов, О.Чередниченко, Д.Чуднов, М.Юденков (Суми), В.Кузнецов (Охтирка), В.Борошнєв (Конотоп). Хронологічні рамки виставлених робіт охоплюють 1970-2001 роки. Найбільша кількість етюдів (26) невеличкого формату належить Ю.Фірсіку – викладачеві Сумського вищого училища мистецтв ім. Д.Бортнянського.Дуже широка географія виконання етюдів. І.Шаповал написав свої етюди на чернігівській землі, у Седніві (“Седнівський мотив”, 1982). Реставратор Сумського художнього музею Іван Волчек на одному з етюдів зобразив хату відомого поета О.Олеся у Білопіллі. Шість етюдів показав на виставці сумський митець Дмитро Чуднов. Він зафіксував не тільки краєвиди Сумщини, Сергієва Посаду, Алушти, але й замалював будинок письменника М.Лєскова під Орлом. Іван Гапоченко показав на виставці 14 етюдів, написаних у 1970-2001 роки. Це дало змогу прослідкувати зміну стилістичної манери митця у бік живописності. Особливо ці риси помітні у етюдах, виконаних влітку 2001 р. у Чугуєві та Бєлгородщині. На вернісажі виставки було розіграно у художню лотерею “Зимовий етюд” Івана Шаповала, який дістався співробітниці Академії С.Юхно. Сумський художник Дмитро Чуднов подарував свій етюд “Сонячний морозний день” (1987) до мистецької колекції Української академії банківської справи.