Навчально-науковий інститут бізнесу, економіки та менеджменту
СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Проект “Цегляна пошта міста Ліповічеськ”

5 Листопада 2014 року галерея “академ-Аrt” відкрила авторський інтерактивний проект Костянтина Аленінського “Цегляна пошта міста Ліповічеськ”.

Костянтин Аленінський – випускник Сумського вищого училища культури, Харківської академії дизайну і мистецтв, художник, який працює в напрямах живопису, інсталяції, мейл-арту. Автор створив проект спеціально для галереї “академ-Аrt”, працюючи на її базі та створюючи об’єкти безпосередньо у приміщенні галереї.

Захоплюючись також історією та археологією, художник розкрив мало невідомі історичні гіпотези щодо виникнення міста Суми. Він тлумачить будь-яку археологічну знахідку як послання, “пошту” з минулого. Така ідея повертає нас до тієї історичної крапки, від якої сформувалась саме та історично-ідеологічна платформа, на якій будується наша уява про заснування міста. А що, як би місто називалось по-іншому, що як би не був зруйнованим давній Ліповічеськ? Чи жили б ми по-іншому? Отже, проект “Цегляна пошта” – це містичний погляд на історію міста Суми.

Здавна люди почали оселятися берегами Псла. Вже у ІІ-VI століттях нової ери тут жили слов’янські племена. У районі Луки донині збереглися залишки великого городища часів Київської Русі. Деякі історики ототожнюють його з Давньоруським містом Ліпецьк чи Ліповічеськ. Містом, котре за гіпотезеою деяких археологів, знаходилось на території міста Суми у ХІІІ столітті.

У ході реалізації проекту автор запросив відвідувачів на інтерактивний work-shop налагодити альтернативно-сюрреалістичну пошту міста-фантома. Художник запропонував історичну альтернативу за допомогою цегли, банківських чеків, поштового матеріалу, залишаючи собі вільну сюрреалістичну трактовку. Головною метою було звернути увагу на цю історичну подію та гіпотезу, використовуючи особисту, авторську мову: глину, папір, документи, антикварні чеки з Туреччини, поштові марки. Художник використав усе це, щоб нагадати про живе існування міста, яке будувало, вело торгівлю, відбивалося від ворогів та спілкувалося власною мовою.