Експозиційний проект “Відлуння”

25 квітня 2014 року у галереї АкадемArt УАБС НБУ відбулося відкриття експозиційного проекту “Відлуння”. Представники сучасного концептуального мистецтва показали інсталяції, приклади відео-арту та об’єкт, який поєднує у собі інсталяцію з ультрафіолетовим живописом. Художники намагалися передати свої роздуми та стан занепокоєння такий властивий сучасному суспільству.

Куратор виставки – Ганна Гідора, відома художниця та організатор ленд-арт симпозіуму “Простір покордоння” у Сумській області.

На виставці представлені такі арт-об’єкти:

• Проект “Схід” (автор – Надія Білокур) – уявляє собою темну кімнату, у якій папір, що світиться, складається у магічний візерунок, розміщений у гіпнотичному порядку. Авторка так коментує своє творіння: “Проект“Схід” уособлює в собі процес від “жертви” до “злету”, коли поняття набуває нового сенсу – дещо знищине набуває вагомості у просторі, а згодом духовну значимість, лине від землі до сонця, від матерії до віри, проте не миттєво, а шляхом очищення та переродження. Для виконання було обрано білий папір як незалежний багатогранний символ, він є спокій, він є нічим і може стати чим завгодно, тому найчесніше відображає думку, та червона фарба як багатозначний символ, що викликає занепокоєння.”
  • Проект “Невагомість” (автор – Ярослава Майстренко). Це – відео-робота, що демонструє рухи крейдяного камінні на тлі блакитного неба. Проект“Невагомість” – це експекремент зі зміною стану предмета. Проект візуально демонструє, як буде поводитись предмет і що з ним буде відбуватись, якщо змінити його звичайний стан”.
  • Проект “Колодязь часу” (автор – Марина Фенота). Це – інсталяція у просторі восьмикутової кімнати, де встановлена напівпрозора колона, що світиться з середини. Авторка говорить: “Є місця і речі, що ніби переносять чи в інші часи, чи в інші виміри, може й немає такої потреби, адже ми сприймаємо час лінійно, а простір суб’єктивно. Так ось, насправді, ми знаходимося одночасно усюди, у всіх точках Всесвіту і в усіх часах. А, іноді, щось фокусує нас в конкретному місці”

Про цю подію читайте на сторінках ЗМІ:
В галерее “АкадемArt” очередная необычная выставка