Експозиційний проект “Unibook”

Унікальна книга стала одним з об’єктів експозиційного проекту “UNIBOOK”, представленого у галереї “AкадемArt” 21 березня 2014 року. Галерея знайомить з унікальним сучасним видом мистецтва і book-art, і mail-art. Мистецтво поштової переписки та мистецтво книги ручної роботи, створеної в єдиному екземплярі – приклади естетичного сприйняття реальності від молодих художників усього світу.

Унікальна книга є відповіддю художників на тиражування і, тим самим, знецінення надрукованої книги у сучасному світі. Тому народилося мистецтво авторської книги, яка виготовляється, пишеться і оформляється автором. Прикладами таких книг є представлені проекти Олександра Нікітюка (Вінниця) та Наталіі Лісової. Об’єкти О. Нікітюка не мають текстів, але пропонують цілісний концептуальний ряд у сприйнятті книги, яку сам автор називає “НЕкнига”. Н.Лісова презентує філософський підхід до оформлення обкладинок книжок, характерних для радянської епохи.

На виставці представлено і інший вид сучасного мистецтва – мистецтва авторського підходу до поштової переписки. Здавалося б, з виникненням миттєвих комунікацій, таких як телефон і Інтернет, мистецтво написання листів втратило колишню актуальність. Але, тим не менш, з 50-х років ХХ століття існує цілий напрям у мистецтві, присвячений саме листам – mail art.

Експозиційний проект представляє такі основні види mail art: авторський конверт; авторська марка; анти марка, яка не є свідченням оплати, а художнім твором; mail art-об’єкт – будь-який предмет чи композиція, надіслані поштою як повідомлення; авторська поштова картка тощо.

На виставці представлені mail art роботи Костянтина Аленінського (Україна), Антона Логова (Україна), Наталії Лісової (Україна), Дмитра Бабенко (Росія), Кateryna Сzorna (Рoland), Мeral Аgar (Тurkey), Viviana Cernjul (Аrgentina), Katerina Nikoltsov (Greece).

Крім цього, прикрасою експозиційного проекту стала інсталяція А.Крістєвої та П.Кубракової “Думка Да Вінчі”, створена як реалізація задумів та проектів великого митця.