Всеукраїнська наукова конференція “Нові виміри духовності на початку ХХІ століття” (1-2 червня 2010 року)

1-2 червня 2010 року в науковій бібліотеці УАБС відбулася Всеукраїнська наукова конференція “Нові виміри духовності на початку ХХІ століття”

В роботі конференції взяли участь науково-педагогічні працівники Академії (передусім з кафедри соціально-гуманітарних дисциплін), працівники інших вищих навчальних закладів міста Суми, а також гості з Києва, Харкова, Дрогобича та інших міст України, студентська молодь.

Захід відкрив проректор УАБС, доктор економічних наук, професор Козьменко С.М., який ознайомив присутніх з історією й науковими здобутками закладу, його матеріальною базою й планами на майбутнє. Підкресливши важливу значимість гуманітарних дисциплін в розв’язанні проблем, які стоять перед суспільством, він побажав присутнім плідної роботи й успіхів на ниві наукової діяльності.

На конференції були обговорені сучасні проблеми суспільного розвитку за такими напрямами:
Специфіка феномену духовності на початку ІІІ тисячоліття.
Нові тенденції у філософському розвитку постмодерної доби.
Релігія в пошуках засобів реагування на нові запити суспільства.
Культурологічні образи динамічно мінливої дійсності.
Дискурси нового століття.
Особливо жваве обговорення й дискусію викликали виступи професора, завідувача кафедри філософїї Сумського державного університету Вандишева В.М., доцентів Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка Улунової Г.Є. і Вертія О.І., доцента, завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін і українознавства Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Жука М.В., директора Державного архіву Сумської області Іванущенка Г.М. та інших.

Вони зупинилися на різних аспектах сучасного духовного розвитку, які єднала динамічність змін і нових тенденцій, що мають суттєвий вплив на життя сучасного суспільства. Покликання науки, наголошувалося в різних виступах, виробити рекомендації, які б забезпечували можливість безболісного розв’язання тих суперечливих проблем, з якими стикається наша спільнота.

У виступі професора, завідувача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін УАБС Мозгового І.П. було наголошено на тому, що необхідно дану конференцію зробити постійно діючою і трансформувати її в ранг міжнародної. Робота в даному напрямку ведеться, працівники Академії провели низку заходів, спрямованих на поєднання зусиль науковців нашого міста. Конференція знаменує новий рівень нашої наукової співпраці, але постійно змінювана доба висуває нові вимоги в цій галузі.

Учасники конференції мали змогу ознайомитися з роботою наукової бібліотеки Академії, відвідати художню галерею “Академічна”, переглянути фільми, які представляють різні напрямки роботи нашого навчального закладів, передусім його наукові досягнення.

Матеріали конференції будуть надруковані в науковому віснику “Світогляд – Філософія – Релігія”, видання якого буде здійснюватися спільно УАБС і Інститутом філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України.