I Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні проблеми правового регулювання фінансово-кредитних відносин в умовах кризи: практика правозастосування і шляхи її удосконалення” (4-5 червня 2010 року).

13-14 грудня 2007 року в академії відбулася ІV Міжвузівська конференція “Сучасна картина світу: інтеграція наукового та позанаукового знання”. Ця конференція проводиться один раз на два роки.

4-5 червня у приміщенні наукової бібліотеки Державного вищого навчального закладу «Українська академія банківської справи Національного банку України» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми правового регулювання фінансово-кредитних відносин в умовах кризи: практика правозастосування і шляхи її удосконалення».

Співорганізаторами наукового заходу виступили Державний вищий навчальний заклад «Українська академія банківської справи Національного банку України», Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України та Національний банк України.

Метою конференції стало обговорення найважливіших питань фінансового та банківського права, обміну думками щодо вдосконалення вітчизняної банківської системи, незалежності Національного банку України та підвищення ефективності правового регулювання банківської діяльності в умовах кризи.

У роботі конференції взяли участь 105 осіб, які представили наукові та навчальні установи Воронежа, Курська, Москви, Душанбе, Мінська, Дніпропетровська, Запоріжжя, Донецька, Києва, Львова, Одеси, Ірпені, Миколаєва, Полтави, Харкова, Хмельницького та Сум, а також – фахівці Національного банку України та Національного банку Білорусі.

До початку роботи конференції було видано   збірник тез доповідей, у якому розміщено понад 105 публікацій її учасників.

На пленарному і секційних засіданнях виступили з доповідями і взяли участь в обговоренні понад 60 науковців і фахівців-практиків.

Тематично робота конференції здійснювалася за такими основними напрямками:

• Історичні витоки та теоретичні проблеми фінансово-правового регулювання (секція 1);
  • Правове забезпечення незалежності Національного банку України та шляхи вдосконалення правового регулювання банківської діяльності (секція 2);
  • Правове забезпечення бюджетної політики і реформа бюджетного законодавства (секція 3);
  • Проблемні аспекти правового регулювання податкових відносин і шляхи їх реалізації при здійснення податкової реформи (секція 4);
  • Проблеми ефективності державного контролю та юридичної відповідальності в фінансовій та господарській сферах (секція 5).