День студентської науки на гуманітарній кафедрі

19 квітня у бібліотеці УАБС доценти гуманітарної кафедри кандидат історичних наук Зякун Алла Іванівна та кандидат філологічних наук Кулішенко Людмила Анатоліївна разом зі студентами провели засідання студентського наукового гуртка «Українознавчі студії: мова, культура, історія».

На черговому засіданні студентського наукового гуртка «Українознавчі студії: мова, культура, історія», що відбулося 19 квітня 2016 р. у бібліотеці УАБС були представлені підсумки власних наукових розвідок студентів першого курсу напряму підготовки «Економічна кібернетика» та студентів другого курсу «Міжнародна економіка». Були продемонстровані результати досліджень з мовних питань: «Походження українських та іноземних прізвищ» (МЕ 42 Коваленко Інна, Шкиря Олена), «Українська мова: від Майдану до сьогодні» (МЕ 41, 42 Губа Антон, Коваленко Михайло), «Суржик та калька в українському шоу-бізнесі» (МЕ 42 Дяченко Валерія, Закорко Анастасія), «Етимологія назв грошових одиниць» (МЕ 41 Дрофа Анна, Клюшник Тетяна), «Літературна норма та неологізми» (МЕ 42 Малік Євгенія, Чаплоуцька Анастасія). В історико-культурному блоці говорили про: «Походження назв і самоназв українського народу» (ЕК 51 Скринька Лілія), «Антропологічні типи українського народу» (ЕК 51 Рожкова Марина), «Історія розвитку українського правопису» (ЕК 51 Орєхова Ярослава), «Династичні шлюби в контексті міжнародних відносин Київської та Галицької Русі» (ЕК 51 Шадріна Марія), «Інтерпретація писанки як візуально-культурного тексту» (МЕ 42 Биченко Діана), «Феномен українського козацтва» (ЕК 51 Гришко Руслан). Науковими консультантами студентів були доценти кафедри гуманітарних дисциплін кандидат історичних наук Зякун Алла Іванівна та кандидат філологічних наук Кулішенко Людмила Анатоліївна. Учасники порушували «болючі» теми, що мають актуальне минуле й сьогодні. В дружній науковій атмосфері були зроблені висновки та окреслені плани нових досліджень.

Інформацію підготувала
доц. кафедри гуманітарних дисциплін