Вперше в області з 30 вересня по 2 жовтня 2011 р. на базі ДВНЗ УАБС НБУ відбувся Обласний турнір юних економістів.

Турнір юних економістів є ко­мандним змаганням з економіки, яке проводиться Міністерством освіти та науки, молоді та спорту України та відбувається у формі рольової гри, що сприяє набуттю умінь школярів розв’язува­ти складні економічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.

На обласному турнірі юних економістів розглядали різноманітні питання.

У турнірі прийняли участь 14 команд міста Суми та Сумської області:

• “Фортуна” (Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 3, м. Конотоп, Сумська обл.);
  • “Конотопська гімназія” (Конотопська гімназія, м. Конотоп, Сумська обл.);
  • “Капітал” (Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 2, м. Охтирка, Сумська обл.);
  • “Глухівчанка” (Збірна команда м. Глухів: Глухівська ЗОШ, Глухівська спец. школа-інтернат І-ІІІ ст., м. Глухів, Сумська обл.);
  • “Ліцеїст” (Шосткінський навчально-виховний комплекс: спеціалізована школа І-ІІ ст. – ліцей, м. Шостка, Сумська обл.);
  • “Майбутнє України” (Воронізька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О. Куліша, смт. Вороніж, Сумська обл.);
  • “Ва-банк” (Олександрівська гімназія, м. Суми);
  • “Престиж” (Олександрівська гімназія, м. Суми);
  • “Альтанка” (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 7, м. Суми);
  • “Nota Bene” (Сумська гімназія № 1, м. Суми);
  • “Золота кишеня” (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 10 ім. О. Бутка, м. Суми);
  • “Маржинали” (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 4, м. Суми);
  • “Принцип суперпозиції” (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 17, м. Суми);
  • “EkonomКлас” (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ст. № 7, м. Суми).

В якості експерта-консультанта було запрошено Петрушенко Юрія Миколайовича, докторанта Сумського державного університету, кандидата економічних наук.

До складу журі увійшли викладачі ДВНЗ “Української академії банківської справи”.

Відповідно до Програми проведення обласного турніру юних економістів Академією було створено комфортабельні умови для перебування всіх його учасників.

Турнір розпочався з урочистого відкриття в актовій залі Академії, яке супроводжувалося насиченою творчою програмою та вітальними промовами членів організаційного комітету, зокрема:

• тимчасово виконуючого обов’язки заступника начальника управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Харламова Юрія Івановича;
  • провідного спеціаліста управління освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Павловської Лариси Миколаївни;
  • проректора з навчальної роботи ДВНЗ “УАБС НБУ”, доктора економічних наук, професора Школьник Інни Олександрівни.

Далі відбувся інструктаж з проведення турніру та жеребкування.

Не дивлячись на напруженість всіх етапів – чвертьфіналу, полуфіналу та фіналу, серед учасників турніру панувала радісна та дружня атмосфера.

За результатами турніру:

• I місце зайняла команда “Золота кишеня”
  • II місце – команди “Ліцеїст” та “Престиж”
  • III місце – команди: “Конотопська гімназія”, “Капітал”, “Глухівчанка”, “Альтанка” та “Nota Bene”

Всі учасники турніру та керівники команд були нагороджені почесними грамотами та заохочувальними призами.

На думку журі, окремі учасники проявили себе як найкращі в наступних номінаціях:

• “Кращий капітан команди” – Самохіна Ольга
  • “Кращий рецензент” – Литвиновський Олексій
  • “Кращий опонент” – Гречишкіна Поліна
  • “Кращий доповідач” – Кисіль Юлія
  • “Кращий гравець” – Шестопалова Альона
  • “За волю до перемоги” – Воронізька ЗОШ І-ІІІ ст. ім. П.О. Куліша, смт. Вороніж, Сумська обл.