В рамках реалізації спільного з Чеським УПН проекта «Посилення процесу нарощування потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СумДУ та СНАУ» за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку відбувся ряд навчальних семінарів та робочих зустрічей. За результатами заходів учасники отримали підтверджуючі сертифікати участі в міжнародному заході.

Так, візит чеської делегації розпочався презентацією результатів роботи проекту щодо оцінки якості освіти та досліджень СумДУ у 2017 році та обговоренням з робочими групами пілотних факультетів їх звітів з оцінки якості обраних робочих програм. Особливу цікавість учасників викликав дводенний семінар «Особливості створення внутрішніх документів університету, що визначають якість викладання». Захід дозволив звернути більше уваги на оцінку якості саме роботи викладачів університетів. Семінар провів доктор філософії, завідувач відділу дистанційної освіти Центру вивчення вищої освіти м.Прага пан Ян Бєсєда.

Також для магістрів та аспірантів паном Хинеком Рубіком, викладачем Чеського університету природничих наук, були  проведені наукові консультації з питань підготовки наукових статей, грантів, робіт. В кінці червня 2018 року заплановано серію семінарів із якісної підготовки наукових статей для публікацій в закордонних виданнях. Тож якщо ви маєте пропозиції щодо питань, що потребують особливої уваги, звертайтеся до координатора проекта з української сторони – Замори Оксани Михайлівни за адресою: pantomimaATukr.net.

Друга половина візиту чеської делегації присвячувалася активізації представників студентського самоуправління. Так, проведено семінар з підвищення навичок розбудови партнерської мережі, написання грантових заявок, а також оголошено конкурс міні-грантів серед ініціативного студентства. Деталі можна дізнатися тут.

Чеські партнери передали обладнання СумДУ в рамках спільного проекту

В рамках проекту «Посилення процесу розвитку потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СумДУ та СНАУ» за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку СумДУ було передано навчальне обладнання на суму 1200 євро та проведено захист виконаних мікрогрантів студентами СумДУ.

У травні 2017 року у м.Суми стартував розрахований на два роки проект «Посилення процесу розвитку потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СумДУ та СНАУ» за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку. Проект спрямований на підвищення якості вищої освіти в двох університетах м. Суми у відповідності до європейських стандартів та рекомендацій. Партнерами цього проекту є: Чеський університет природничих наук м.Прага (Чехія), Центр досліджень вищої освіти (Чехія), Сумський державний університет та Сумський національний аграрний університет.

12-15 грудня відбулися ряд завершальних заходів першого року проекту, в результаті яких робочі групи ВНЗ попрацювали над вдосконаленням методологічних інструментів оцінки якості навчальних програм. З метою покращення якості викладання кафедрі міжнародної економіки ННІ БТ «УАБС» було передано два проектори та фліпчарт.

Також проект передбачав надання наукових мікро-грантів студентству та підвищення функціональних можливостей студентського самоврядування ВНЗ. Так, відбувся ряд зустрічей з представниками студентського самоврядування з експертами проекту, де були обговорені складнощі функціонування та можливості їх вирішення через потенціал співпраці з чеськими колегами. А 13-14-го грудня відбулося публічне звітування за результатами реалізації студентство мікро-грантів. Найкращим виконавцям проектів було вручено грошові нагороди – в СумДУ це: Ігор Чернецький та  Ірина Кошлата, в СНАУ це: Ольга Турченко та Ганна Глуходід. Наступного року також заплановано конкурс мікро-грантів для студентів СумДУ.

Наступного 2018 року в рамках проекту також відбудуться методичні семінари з питань забезпечення та оцінювання якості вищої освіти та наукових досліджень, міжнародна літня школа, а також будуть надані консультаційна та грантова підтримка студентського самоврядування.

За результатами проекту буде видана інформаційна брошура про досвід забезпечення якості освіти в Україні та Чехії. Даний проект є продовженням проекту «Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ», що впроваджувався у 2015-2016 рр.

Координатором проекту в Україні є к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки ННІ бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Замора О. М.