Українська академія банківської справи займає 43 позицію серед вузів України та 7124 – у світі в рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities.

УАБС НБУ

В основу рейтингу покладено чотири критерії. Кожен критерій має певний ваговий коефіцієнт, відповідно до його значущості:

Видимість (50%)

Вплив. Якість контенту оцінюється шляхом "віртуального референдуму", що враховує усі зовнішні вхідні лінки, які університетський домен отримує від третіх сторін. Ці лінки визначають престиж вищого навчального закладу, академічні здобутки, цінність інформації, користь послуг, які були запроваджені на вебсторінках у відповідності із критеріями мільйонів вебредакторів з усього світу. Дані із помітності лінку надходять від двох найбільш важливих джерел інформації: Majestic SEO та ahrefs, які забезпечують майже глобальне покриття. Обидва використовують свої власні сканери, створюючи різні бази даних, які повинні бути використані спільно для заповнення можливих прогалин або виправлення помилок. Даний показник є квадратним коренем кількості зворотних посилань і кількості доменів, з яких здійснюються зворотні посилання. Показник академії - 10179.

Активність (50%)

Присутність. Глобальний обсяг контенту, розмішений на університетських вебсайтах, що проіндексований найбільшою комерційною пошуковою системою (Google). Вона враховує кожну веб-сторінку, включно із усіма форматами, що індивідуально розпізнається Google на статичних та динамічних сторінках. Неможливо мати гідний рівень присутності без внеску кожного члена організації, оскільки головні суперники вже можуть публікувати мільйони веб-сторінок. Наявність додаткових доменів або альтернативних центральних доменів вузу на іноземних мовах вельми ускладнює їх використання зовнішніми користувачами. Показник академії - 1044.

Відкритість. Глобальні зусилля, спрямовані на визначення даних досліджень вищих навчальних закладів визначаються цим показником, який враховує кількість повноцінних файлів (pdf, doc, docx, ppt), що розміщені на відповідних вебсайтах згідно із академічною пошуковою системою Google Scholar. Як загальні файли, так і ті, що мають коректно оформлені назви файлів беруть до уваги (наприклад, файли Adobe Acrobat повинні закінчуватися на .pdf) при розгляді (нового) періоду з 2008 по 2012 роки. Показник академії - 1243.

Висока якість. Академічні статті, що опубліковані у найбільш важливих міжнародних журналах відіграють важливу роль у рейтингуванні університетів. Поглиблюючи зацікавленість у цьому вимірюванні, що було започатковано у попередньому документі ми запроваджуємо показник бездоганності, у якому науковий результат університету складає 10% найбільш цитованих публікацій у відповідній науковій сфері. Попри те, що таким чином вимірюється високоякісний результат дослідницьких вищих навчальних закладів, провайдер даних Scimago group виставив не нульові значення для більш ніж 5200 університетів (період з 2003 по 2010 роки). Показник академії - 5489.

Архів: січень 2015 р.