«  Липень 2018  »

Про усі події вишу - у нашій газеті!

Читай нас онлайн
В академії встановлено рекорд України та світу!

Дата 8 листопада 2014 року, напевне, увійде в історію не лише академії, а й Сумщини, адже цього дня у приміщенні Наукової бібліотеки УАБС НБУ було встановлено рекорд, офіційно занесений до "Книги рекордів України". Ці показники по праву можна вважати і світовим рекордом, оскільки вони значно перевершують результати попереднього рекорду, занесеного до "Книги рекордів Гіннеса"!

Отже, про все по порядку. Цього року в академії з нагоди Дня української писемності та мови проведено ряд цікавих заходів, спрямованих на те, аби привернути увагу читачів до книги, прищепити їм любов до читання. Так, уже проведена зустріч викладачів та аспірантів академії із сумськими письменниками Євгеном Положієм та Владиславом Івченком, влаштована акція "Подаруй книгу!", проведено перформанс "Книжкова фортеця", відзнято соціальний відеоролик "Мамо, почитай мені книжку!" тощо. Попереду на викладачів і студентів чекають літературні вечори, виставки-інсталяції, чарівне "дерево побажань"

Та все ж найцікавішим і найкреативнішим заходом став сьогоднішній флеш-моб "Книжкове доміно". Суть його в тому, аби не лише повторити, а й перевершити рекорд, нещодавно встановлений бельгійцями і занесений до "Книги рекордів Гіннеса". Вони задіяли 4840 книг, створили з них складні конструкції, а потім раптово звалили одну книгу, яка методом доміно миттєво все зруйнувала.

Організувати подібний флеш-моб, але із більшою кількістю книг, запропонували наші студенти. Як завжди, цікаву ініціативу підтримало керівництво вишу на чолі з в. о. ректора, професором С.М. Козьменком, а також викладачі, працівники бібліотеки, студенти та аспіранти. На всі 100 відсотків виклався під час проведення цікавої справи один із основних організаторів – науковий співробітник науково-дослідного центру С.В. Тихенко. Всього в організації та проведенні флеш-мобу взяли участь близько 50 осіб.

Ще звечора 7 листопада у читальному залі, двох атріумах та вестибюлі бібліотеки були вишикувані одна за одною у складних конфігураціях 5200-5300 книг. Як потім зізнався Сергій Володимирович, це була важка праця. Сподівалися, що наступного ранку на проведення флеш-мобу знадобиться лише кілька хвилин. Проте теорія і практика – це різні речі. Виявилося, що "запустити" доміно – ще складніше, ніж порозставляти книги. Не дарма кажуть, що в кожній справі є свої секрети. Ось, уже здавалося б, усе готове, можна розпочинати, як несподівано то в одному, то в іншому місці починають падати книги, завалюючи по ланцюжку цілі ряди. Асистенти швидко їх піднімали, відновлювали конструкції, та несподівано видання падали в іншому місці… І так повторювалося часто. Напевне, давалися взнаки і велика скупченість людей, і рухи, хай навіть обережні, учасників заходу, гучні розмови, а, можливо, навіть чиясь "погана" енергетика. Книги, мов та принцеса на горошині, чутливо реагували на найменші коливання повітря.

– Нічого, ми вперті. У нас усе вийде! – по-шаманському підбадьорював Сергій Тихенко організаторів і численних глядачів, які споглядали за дійством з балконів другого поверху.

На жаль, не всі дочекалися бажаного результату, але все ж таки з п’ятої спроби щастя усміхнулося і рекорд був установлений! Це було блискавичне, але неповторне явище! Склалося враження, наче то стрімко рухалася якась довга жива істота, із читального залу до атріумів, по свій 700-метровій дистанції, вкладаючи книги одна на одну за принципом доміно. За лічені хвилини усі книги лежали на підлозі, створюючи гарні конфігурації. Вестибюль прикрашали літери, складені в англійське "BOOK", а в останньому атріумі – в заключному місці дійства – вони зображували національний синьо-жовтий прапор і символіку академії.

УАБС НБУ

Яка ж ту була спільна радість! Усі вітали один одного з цією неординарною подією, підкидали вгору повітряні кульки, фотографувалися на згадку. На те вони й світові рекорди, щоб їх не так просто було встановлювати! Зате ж який солодкий смак довгоочікуваної перемоги!

А потім у малому конференц-залі відбулося офіційне засвідчення рекорду. Представник "Книги рекордів України" – начальник Департаменту освіти та науки Сумської облдержадміністрації О.І. Попова вручила керівникові академії С.М. Козьменку Диплом, який засвідчує про встановлення загальнонаціонального рекорду. Його ж по праву можна вважати й світовим, адже кількість задіяних бельгійцями книг була успішно перевершена!

УАБС НБУ

– Сьогодні відбулося справжнє вшанування книги. Я вам дуже вдячна за втілення в життя цієї креативної ідеї. Сподіваюся, що вона покладе початок новим сумським рекордам, – сказала Олена Іванівна.

Сподіваємося, що й академія прославиться не одним національним та світовим рекордами!

Про цю подію читайте у ЗМІ:

Інформацію підготувала
провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу