«  Липень 2018  »
ПВСЧПСН
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Про усі події вишу - у нашій газеті!

Читай нас онлайн
Викладач кафедри іноземних мов – учасник Міжнародної наукової конференції Асоціації українських германістів

Старший викладач кафедри іноземних мов ННІ БТ «УАБС», кординатор Сумського осередку АУГ Марія Сушко-Безденежних взяла участь у роботі ХХІV. Міжнародної наукової конференції Асоціації українських германістів «Зірковий час німецької мови в Україні», яка проходила в місті Чернівці (Україна) на факультеті іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича 29.-30 вересня 2017 р.

Конференція організована Асоціацією українських германістів за сприяння Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Австрійської служби академічних обмінів (OeAD), Гете-Інституту Україна та фонду ім. Ганса Зайделя. Захід об’єднав понад 150 учасників: це германісти-лінгвісти з Німеччини та Австрії, вчителі та викладачі німецької мови з усієї України.

В якості почесних гостей конференцію відвідали посол Німеччини в Україні Dr. Ernst Reichel, головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Оксана Коваленко, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Степан Мельничук, аташе з питань освіти та науки при посольстві Австрії Аndreas Wenninger, поважні представники DAAD, Гете-Інституту, Фонду Ганса Зайделя. На пленарному засіданні виступили відомі перекладачі Павло Рихло та Юрко Прохасько. В роботі наукових секцій конференції взяли участь Prof.Dr. H.-H. Lüger (Німеччина), Akad.Dir. H.Weinacht (Німеччина), Prof. Dr. I.Hermann (Австрія), Prof. Dr. Thomas Bauer (Австрія), Prof.Dr. G.Kohler (Німеччина), Doz.Dr. V.Kolbina (Німеччина).  

Старший викладач кафедри іноземних мов М. Сушко-Безденежних виступила  з доповіддю «Nachrichtenbericherstattung in Deutschland und in der Ukraine im Vergleich (am Beispiel der Fernsehkanäle ARD und 1+1» / “Подання новин в Німеччині та на Україні: порівняльний аналіз (на прикладі німецького каналу ARD та українського 1+1)» в секції №1 «Лінгвістика тексту. Прагматика». Керівники секції – проф. Dr. Heinz-Helmut Lüger (Німеччина, університет Кобленц-Ландау) та доктор філологічних наук Олена Материнська (Київ, КНУ ім. Т.Шевченка).  За доповідями конференції надруковано збірник тез.  

 

Конференція Асоціації українських германістів щороку збирає науковців – германістів з України, Німеччини, Австрії та Польщі, а також вчителів та викладачів німецької мови з усієї України. Метою цьогорічної конференції, організованої в межах року німецької мови в Україні, стала розробка спільної програми підвищення значення німецької мови в Україні та поглиблення контактів між Україною та німецькомовними країнами; а також обговорення німецько-українських літературних контактів та проблем сучасної германістики. З програмою цьогорічної конференції можна ознайомитися тут: http://www.udgv.org/.