«  Січень 2019  »
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Про усі події вишу - у нашій газеті!

Читай нас онлайн
Мистецький аукціон в ім’я перемоги та миру

3 вересня 2014 року в атріумі Наукової бібліотеки УАБС НБУ відбувся благодійний аукціон "Митці Сумщини – сумським військовослужбовцям", спрямований на допомогу нашим землякам-військовослужбовцям, які сьогодні на Сході України захищають цілісність і незалежність нашої держави (див. відео).

УАБС НБУ

Ми вже неодноразово писали про те, що колектив академії не залишається осторонь буремних подій на Донбасі. Студенти та викладачі вишу постійно беруть участь у різних акціях на підтримку наших воїнів-земляків. Особливо результативною стала діяльність групи "Допомога сумським військовослужбовцям", створена за ініціативою професорсько-викладацького складу академії. На рахунку колективу – чимало добрих ініціатив, які увінчалися реальною допомогою бійцям Сумського батальйону територіальної оборони. Одна з таких знакових акцій була проведена наприкінці навчального року, коли під час благодійного концерту було зібрано близько 22 тисяч гривень. Загалом же викладачі та співробітники академії зібрали понад 300 тисяч гривень. На ці кошти придбано багато необхідних речей, які дуже знадобилися нашим воїнам як у боях, так і в побуті.

УАБС НБУ

З початком навчального року знову пожвавився патріотичний рух в академії. Так, 3 вересня 2014 року в Науковій бібліотеці було проведено благодійний аукціон "Митці Сумщини – сумським військовослужбовцям". Мета цього аукціону – допомогти нашим бойовим землякам, а заодно відродити традиції меценатства на Сумщині. Словом, поєднати приємне з корисним. Відрадно, що легко знайшли спільну мову ініціативна група академії та обласна організація Національної спілки України, вирішивши спільно провести благодійний аукціон "Митці Сумщини – сумським військовослужбовцям". Сумські художники люб’язно надали для благодійної акції 74 роботи (картини, скульптури, вироби із порцеляни). Члени спілки художників представили різні напрямки та стилі мистецької творчості. Багато з цих робіт брали участь у різних виставках і презентаціях. Так, без сумніву, привертають увагу глядачів робота Іллі Ярового "Осіннє сонце", гобелен Олександра Федоренка "Народження гори", порцеляновий набір "Мисливський ріг" Віталія Шевченка, "Альтанка" Ігоря Василевського, скульптура "Т.Г. Шевченко, думи" Олега Прокопчука, твір "Свято міста" Миколи Сіробаби, робота "Березень у Сумах" Ігоря Василевського, лінорит "Журавлине озеро" Олега Солдатенка, таріль "Стелися, барвінку" Олександри Єрмоленко та багато інших. Кожен мистецький твір по-своєму цікавий і цінний. Заздалегідь з роботами можна було познайомитися у приміщенні Виставкового залу Спілки, що на вул. Петропавлівській, 47 та на сторінці в мережі Інтернет.

І ось аукціон розпочинається в атріумі Наукової бібліотеки УАБС НБУ.

Відкрив і провів цей незвичний для академії захід один із його ініціаторів та організаторів – науковий співробітник науково-дослідного центру С.В. Тихенко. Спершу він надав слово військовому із Сумського батальйону територіальної оборони. Заради, власне, цих бійців і влаштовувався благочинний захід. Його присутні зустрічали оплесками стоячи.

Захисник щиро подякував нашій академії, Спілці художників і всім, хто долучився до аукціону.

– Наша перемога кується там, ваша трудова – тут. Дай, Боже, щоб ви ніколи не бачили тут того, що доводиться нам бачити там, – сказав виступаючий.

Потім на екрані з’явилося відео, на якому було показано тимчасове "житло" в землянках наших відважних земляків. Бійці теж дякували академії та художникам за активну допомогу, розповідали про свої потреби і висловлювали віру у перемогу.

Далі до слова запросили представника від "винуватців" заходу – голову обласної організації Національної спілки художників України Івана Гапоченка:

– Хочу подякувати всім художникам за участь у цьому заході, а також за підтримку Банківській академії. Відрадно, що деяких робіт, виставлених на аукціон, вже немає: їх купили під час бліц-продажу. Сподіваюсь, що і сьогоднішня акція пройде успішно.

Затим виступив в. о. ректора, професор С.М. Козьменко, який, зокрема, сказав:

– Звичайно, ці роботи коштують набагато більше, ніж виставлена їх стартова ціна. Проте, на жаль, у цей складний час люди не можуть дати за них більше. Дякую за те, що художники віддали ці свої твори безкоштовно. Адже виручені з аукціону кошти підуть на потреби нашої армії. Віримо, що наша спільна акція допоможе зберегти Україну.

Перед тим, як оголосити про початок аукціону, С.В. Тихенко ще раз розповів про мету та правила його проведення, подякував місцевим ЗМІ за інформаційну підтримку, поінформував, що під час попереднього аукціону вже було реалізовано лоти на суму 50 тисяч 500 гривень. Сергій Володимирович промовив таку мудру фразу: "Ми завжди повинні бути в тонусі і діяти. Не думайте дурних думок, а краще займіться хорошими справами!"

А потім настав час саме для таких добрих справ. Незважаючи на недосвідченість, Сергій Володимирович досить вправно і динамічно проводив аукціон, впевнено стукаючи молоточком: "Завершено!". Спершу несміливо, а згодом усе впевненіше учасники аукціону піднімали руки, тим самим підвищуючи ціну лоту. Нерідко спостерігалися азартні змагання між конкурентами за ту чи іншу роботу. І всі раділи, мов діти, адже усвідомлювали, що зібрані кошти дуже необхідні нашим бійцям. До речі, діти – учасники Обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю – теж брали активну учать в аукціоні, роздаючи кожному переможцю власноруч зроблений голубок з дитячою ручкою і добрими побажаннями миру і перемоги – на зворотній стороні.

Швидко працюють "касири", підраховуючи виручені кошти. Нарешті, С.В. Тихенко оголошує результати аукціону:

– Ми зібрали чималеньку суму: 113 тисяч 800 гривень (уточнена остановна сума - 119 тисяч 200 гривень). Незабаром проведемо прес-конференцію, на якій прозвітуємо про те, на що будуть витрачені ці гроші, – пообіцяв Сергій Володимирович.

Окрім цього, ще наповнювалися окремі скриньки, в яких проводився збір коштів для наших бійців. Деякі учасники аукціону вирішили придбати картини, які не були продані під час аукціону. Ці кошти теж підуть на спільну справу.

Приємно, що аукціон в академії започаткував серію мистецьких аукціонів у Сумах. Наступний подібний аукціон, в якому візьмуть участь роботи не лише маститих, а й молодих художників Сум, відбудеться 11 вересня о 17-й годині в міській мистецькій галереї.

Про цю подію читайте на сторінках ЗМІ:

 • В Сумах с блеском реализовался благотворительный проект "художники- армии" (Агенція творчих подій, 03.09.2014)
 • На аукционе в Сумах собрали более 120 тыс. грн. для военнослужащих, пребывающих на Донбассе (Панорама, 03.09.2014)
 • Художники продали свої картини заради тепловізора для батальйону "Суми" (ТСН, 03.09.2014)
 • Художественный аукцион в Сумах собрал больше 100 тысяч для военных (Данкор онлай, 04.09.2014)
 • Картини з молотка – для бійців АТО (Сумська обласна державна телерадіокомпанія, 04.09.2014)
 • Благодійний аукціон "Митці Сумщини – сумським військовослужбовцям" (Rada Sumy, 04.09.2014)
 • "Митці Сумщини - сумським військовослужбовцям" (Українське радіо, 07.09.2014)
 • Художники помогли бойцам (Панорама, 11.09.2014)
 • Інформацію підготувала
  провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу
  Н.В. Даниленко

  Фото О. Корженка та В. Ситниченка