«  Жовтень 2018  »
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Про усі події вишу - у нашій газеті!

Читай нас онлайн
Грантовий студентський проект з академічної доброчесності

27 жовтня 2017 р. у приміщенні конгрес-центру відбувся захід грантового студентського проекту зі співробітництва Сумського державного університету із Чеською Агенцією розвитку (Czech Development Agency)  “Enhancement of Capacity Building Process in Quality of Education and Research at SNAU and SSU” (2017-2018).

Організаторами виступили члени студентського самоврядування: студентка 3 курсу напряму "Міжнародна економіка" Карась Анна та студентка магістратури спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Протиняк Тетяна. Координатором проекту виступила професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування ННІ БТ «УАБС» Бєлова Інна Валеріївна.

На заході були присутні спеціально запрошені члени студентського самоврядування з Полтавського педагогічного університету та Університету банківської справи (м.Київ), а також студенти різних курсів «УАБС».

Захід був присвячений проблематиці  академічної доброчесності та мотивації студентів до навчання.

Так, наявність плагіату у роботах студентів стала вже більш тенденцією, ніж окремими випадками. В студентських колах не соромно копіювати чужі думки і навіть цілі  готові дипломи. Дане явище набуває величезних масштабів, не тільки в межах України, але й останні 5 років зазначена тенденція посилюється і у розвинених країнах.

В нашій країні все погіршується тим, що до студентів не застосовують певні заходи покарання за плагіат, за використання думок інших людей. Така можливість зовсім недавно була передбачена в Законі України «Про освіту» (ст.42). Але розробка конкретного механізму  – за конкретним ВНЗ. Дієвість боротьби з плагіатом повинна передбачати в тому числі зусилля різних сторін: адміністрації ВНЗ, викладачів, студентів та студентського самоврядування.

Виступи доповідачей та жваві дискусії були присвячені таким темам: 

  • як пояснити першокурсникам, що списування та плагіат – це погано;
  • аналіз основних результатів проведеного серед студентів різних курсів тестування з питань мотивації до навчання та  плагіату у студентських роботах;
  • як потрібно організувати ідеальне заняття (лекцію, практичне заняття);
  • чому студенти недостатньо мотивовані до навчання та чи можна це змінити.

Доповідачами, окрім зазначених організаторів та гостей з ВНЗ Полтави та Києва, стали: фулбрайтівський стипендіат Аарон Кеннет,  асистент викладача кафедри іноземних мов ННІБТ «УАБС». Він розповів про особливості вищої освіти в США та можливі шляхи запозичення американської практики на теренах України; завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування ННІ БТ «УАБС», проф. Школьник Інна Олександрівна, яка приділила увагу питанням належної організації занять та ролі компетентнісного підходу у якісній освіті. 

Дискусії були присвячені розробці практичного механізму впливу студентського самоврядування СумДУ на якість освіти, на розвиток академічної доброчесності, на формування "вільного" від плагіату студентського середовища.

У результаті були внесені та узагальнені пропозиції щодо підвищення ролі студентського самоврядування у вирішенні вищезазначених проблем.

zvit2.JPG zvit3.JPG