«  Березень 2019  »
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
«АКАДЕМІЧНІЙ» СумДУ – 20 РОКІВ

Одним із культурних центрів СумДУ є галерея мистецтв “Академічна”, яка  розпочала свою діяльність у  1998 р. в Українській академії банківської справи. За цей час «Академічна» стала культурним центром не тільки у вищому навчальному закладі, але й у місті. В її стінах пройшло 125 виставок, на яких експонувалося майже 2500 творів образотворчого, декоративного мистецтва та фотографії. Увесь цей час галереєю керує кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри  психології, політології та соціокультурних технологій Сергій Побожій.

 

Ювілейну дату галерея відзначає новим творчим здобутком – виставкою графічних творів художників України, Польщі, Франції та Хорватії. До експозиції увійшло 30 творів, виконаних у різних графічних техніках: офорт, малюнок графітними та кольоровими олівцями, акварель, пастель. Декілька творів є унікальними через  авторську техніку. Окрему групу представлять твори з мистецької колекції СумДУ : Іван Лацкович (Хорватія) «Музики», Ігор Василевський «Глівіце». Малюнки фломастером Олександра Лисенка «Спасо-Преображенський собор у Сумах» були виконані під час І Міжнародного мистецького пленеру «Художня карта України». Акварелі доктора мистецтвознавства Олександра Шила з Харкова подаровані до мистецької колекції після персональної виставки у галереї. Поява у колекції графічних та живописних творів польських митців стала можливою у результаті плідної співпраці між галереєю та Спілкою художників Польщі Глівіцько-Забжанського округу. На виставці експонується кольоровий офорт художника з міста  Забже Казимежа Шолтисека «Панорама Глівіц». Акварель «Оплакування» Заслуженого художника України Олега Прокопчука вперше експонувалася на його персональній виставці в «Академічній», так само, як і «Нечесана бариня» Олександри Трегубової.

З вітальним словом виступили директор ННІБТ «УАБС» професор, доктор економічних наук І.І. Д’яконова, почесний професор СумДУ Юзеф Габер (Польща), директор Сумського обласного художнього музею Надія Юрченко, представники Національної спілки художників України. Усі доповідачі відзначили великий внесок «Академічної» у розвиток культури і мистецтва, а також підкреслили високий рівень творчих проектів, втілених за двадцять років галереєю.