ztv

Ми працюємо в режимі НОН-СТОП, щоб Ви завжди були в курсі останніх подій!

Дивитись нас онлайн

11 вересня у великому конференц-залі Наукової бібліотеки УАБС НБУ відбулася важлива подія в житті академії: церемонія присвоєння звання Почесного професора УАБС НБУ поважному гостю – ректору Університету прикладних наук Бундесбанку (Німеччина) Еріху Конраду Келлеру. Цій події передувало рішення вченої ради академії (протокол №1 від 29.08.2013р).

Під час урочистостей ведучі нагадали присутнім про те, що Почесний професор академії – це визначна особа, яка своєю діяльністю сприяє розвиткові академії на міжнародному рівні, бере участь у розробці спільних проектів освітньої та наукової діяльності. Сьогодні у складі професорсько-викладацького колективу академії є 5 Почесних професорів:

  • Віктор Ющенко – голова Національного банку України у 1993-99 рр. прем’єр-міністр у 1999-2001 рр. Президент України у 2005-10 рр.
  • Володимир Стельмах – Почесний громадянин міста Суми Голова Національного банку України
    у 2000-2010 рр.
  • Володимир Голубничий – Почесний громадянин міста Суми, дворазовий олімпійський чемпіон зі спортивної ходьби, чемпіон Європи.
  • Йозеф Хабер – Почесний професор університету Жана Моне Європейського Союзу.
  • Дітріх Шонвіц – ректор Університету прикладних наук Бундесбанку з 1990 до 2006 року.

Дуже приємно, що послідовником професора Шонвіца не тільки у своїй професійній діяльності у межах Німеччини, а й у питаннях співпраці з академією став професор Еріх Конрад Келлер.

Нагадаємо, що Еріх Конрад Келлер – ректор Університету прикладних наук Бундесбанку з 2006 року. Професор Келлер є також Головою Сенату Університету прикладних наук Бундесбанку, Членом ради ректорів регіону Рейнланду. Високе звання Почесного професора академії професор Келлер удостоєний за сприяння у вирішенні важливих завдань розвитку академії на міжнародному рівні, участь у розробці спільних проектів освітньої і наукової діяльності, за його особисті успіхи у вирішенні важливих завдань суспільного розвитку, за високий професійний авторитет в освітянських колах та у суспільстві.

Еріх Келлер активно сприяє співпраці Університету прикладних наук Бундесбанку з академією. Зокрема, уже упродовж багатьох років студенти, аспіранти та викладачі академії мають змогу підвищувати свою кваліфікацію в Університеті прикладних наук Бундесбанку. За роки співпраці десятки студентів та викладачів академії взяли участь у цих семінарах, під час яких вони отримали важливі знання з функціонування фінансової і банківської систем Німеччини і Європейського Союзу, банківського нагляду, правових питань роботи центральних банків, економіки у цілому. Під час перебування у Німеччині викладачі і студенти академії постійно відзначають тепле, доброзичливе ставлення з боку викладачів та співробітників Вищої школи Бундесбанку, бездоганно організовану програму навчання та дозвілля.

У січні 2012 року за ініціативи професора Келлера було підписано Меморандум щодо спільного проведення міжнародних семінарів для студентів і викладачів з чотирьох університетів Білорусі, України та Німеччини. У найближчій перспективі до Меморандуму мають приєднатися Банківська школа Банку Росії та Школа фінансів Університету Цинхуа (Китай).

Еріх Келлер є професійним науковцем, який протягом багатьох років досліджує банківську проблематику, зокрема інструменти боротьби з фінансовою кризою та банківський нагляд, має цінний науковий багаж. Пан Келлер був учасником Ш Міжнародної науково-практичної конференції "Міжнародна банківська конкуренція: теорія і практика" та виступав з доповіддю про причини та наслідки потрясінь фінансових ринків та їх впливу на банківський сектор Німеччини. Має публікації у "Віснику Української академії банківської справи".

… Слово надається в. о. ректора УАБС НБУ, професору С.М. Козьменку:

– Сьогодні для нас дуже приємний день: ми вшановуємо свого (і мого особисто) партнера й друга, професора Еріха Келлера, який зробив дуже багато для нашого плідного співробітництва. Тому не випадково вченою радою було прийнято рішення щодо присвоєння йому звання Почесного професора академії. Щиро вітаю пана Келлера з нашим найвищим званням!

Під звуки Гімну академії студенти вносять і одягають на поважного гостя атрибути Почесного професора – мантію та магістерку. А Сергій Миколайович вручає йому диплом, який документально засвідчує про присвоєння гостю високого звання.

Еріх Келлер щиро подякував керівництву академії та всьому професорсько-викладацькому колективу за високу відзнаку його праці:

– З 2006 року, відтоді, коли я очолив Університет прикладних наук Бундесбанку, я прагнув усе робити для розвитку нашого співробітництва. Впевнений, що у майбутньому наші партнерські стосунки стануть ще більш плідними. Так, ми плануємо, що вже в 2014 році академію відвідають наші студенти. Сьогодні ми розглядаємо можливості щодо спільних наукових розробок та публікацій.

Насамкінець пан Келлер сказав:

– Сьогодні – один із найщасливіших днів у моєму житті. Я відчуваю не лише радість від виявленої мені честі, а й обов’язок працювати ще краще для розвитку вашої, а тепер уже й моєї академії.

А професорсько-викладацький склад та студентство академії, у свою чергу, теж пишається тим, що лави Почесних професорів академії поповнилися ще одним видатним ученим і яскравою особистістю.

– Ще раз вітаю нас усіх з тим, що колектив академії поповнила така високоповажна особа й високопрофесійний фахівець як професор Келлер. Сподіваюся, що нашою спільною діяльністю ми будемо сприяти розвиткові наших вишів і зміцнювати дружбу між нашими народами! – такими словами завершив урочисту церемонію в. о. ректора УАБС НБУ, професор С. М. Козьменко.

Інформацію підготували
директор Науково-дослідного центру
Т.О. Семененко;

провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу
Н.В. Даниленко

01 02 03 04 05 06 07 08 09 11 12