Дітріх Шонвіц народився 14 липня 1947 року. Закінчив університет Кельна (бізнес адміністрування і економіка).

Працював дослідником на кафедрі економіки і економічної політики Університету Аугзбурга (Німеччина). У 1978 році отримав ступінь доктора економіки і в тому ж році почав працювати в антимонопольному комітеті Німеччини в Кельні.

В цей час його наукові інтереси лежали в області концентрації виробництва і конкурентної політики. У 1980 році перейшов у вищу школу Бундесбанка.

Читав курси по макро-, мікроекономіці, економічній і монетарній політиці. З 1990 по 2006 роки - ректор Університету прикладних наук Бундесбанка. Член фонду Людвіга-Ерхарда.

Читає лекції і курси з монетарної політики для центральних банків і університетів інших країн.