Захист для військових руками студентів

"Студентами Банківської академії ми дуже задоволені. Схоплюють все на "на льоту", якісно плетуть захисні сітки для воїнів. Дуже працьовита у вас молодь!" (Волонтер М.В. Кучменко).

Як ми вже повідомляли раніше, наші студенти часто стають учасниками різних волонтерських рухів, спрямованих на підтримку сумських військовослужбовців. Останнім часом вони активно підключилися до плетіння захисних сіток для маскування військової техніки.

Ось уже близько місяця щодня після занять на територію Сумського артилерійського полку приходить певна група студентів із різних факультетів академії, щоб кілька годин безкоштовно попрацювати на благо наших воїнів-земляків.

Увечері 23 жовтня 2014 року ми теж побували в одному з ангарів полку, де постійно готується захист для героїв. Нас привітно зустріла волонтерка Марія Вікторівна Кучменко, яка щодня разом з іншими жінками упродовж багатьох годин працює над плетінням сіток та маскувальних халатів ("Кікімор") для військових. Ці дорослі трудівниці зустрічають студентів, готують для них фронт робіт, діляться своїми навичками, пригощають чаєм.

– Студентами Банківської академії ми дуже задоволені, – розповіла Марія Вікторівна. – Схоплюють все на "на льоту", якісно плетуть сітки. Дуже працьовита у вас молодь! А найкраще виходить у вашого Ярослава, ми його дуже поважаємо. Незважаючи не те, що тут прохолодно, він весь час працює у футболці. Напевне, робота його й зігріває.

Це літня жінка згадала про Ярослава Калантая з групи Ф-22. Він та ще Владислава Скляр (МЕ-21) – керівники волонтерської групи студентів, які приходять сюди щочетверга. Ми підійшли до Ярослава. У нього, як кажуть, усе "горить в руках" – наскільки працює вправно і швидко. Поруч трудиться Дмитро Галенко (Ф-22). Незважаючи на те, що він новачок, швидко увійшов у курс справи. Спритно снують тендітні пальчики двох АньПедич і Таран (МЕ-21) та Алли Долгуцької з цієї ж групи. Впевнено вмонтовують клаптики тканини у сітки Марина Бут та Тетяна Ружецька (МЕ-21). Поруч сумлінно трудяться інші хлопці та дівчата. Всього того вечора прийшло близько трьох десятків волонтерів з академії. Усі вони заслуговують на добрі слова, адже приходять сюди після занять, нерідко голодні, жертвуючи своїм таким дорогоцінним часом. Молодці!

Сьогодні студенти виготовляють сітки жовто-коричневих кольорів – під осінній пейзаж. А коли випаде сніг, у хід підуть чорно-білі тканини. Як повідомила М.В. Кучменко, кожна виготовлена сітка коштує близько 3 тисяч гривень, а маскувальний халат – і всі 4. Проте справа навіть не в зекономлених для армії коштах, а в тій необхідності захисних речей, які старанно плетуть наші студенти. Вони добре усвідомлюють, що їхня нелегка праця у вечірні години може реально захистити наших воїнів і навіть зберегти комусь життя.

Тож приєднуйтеся: робочі руки волонтерів необхідні у цій важливій справі.

Нагадаємо також, що з 15.10.2014 року в академії була оголошена акція зі збору уживаного одягу та інших речей, які можуть бути використані як матеріал для плетіння захисних сіток. Прийнятними є будь-які вироби з тканини (крім виробів зі шкіри та дерматину) природних кольорів: відтінки коричневого, відтінки темно-зеленого, білий, відтінки сірого, відтінки темно-жовтого тощо.

Для в’язання захисних сіток та теплих шкарпеток також необхідні нитки.

Збирається також одяг для переселенців із Донбасу.

Матеріал для плетіння захисних сіток, одяг та нитки просимо здавати до навчальних корпусів та гуртожитків академії (детальніше читайте тут).

Триває також акція "Придбай корпоративну футболку!". Як відомо, за ініціативою студентів і викладачів кафедри бухгалтерського обліку і аудиту було закуплено 150 футболок із символікою академії. Вартість кожної – 115 гривень. Планується, що 50 виручених з кожної футболки гривень буде перераховано на потреби студентів із зони АТО.

Наші студенти збираються також нанести корпоративну символіку і на пуховики, "вбиваючи" цим відразу двох "зайців": пропаганда нашого вишу і благодійна допомога військовим. Отже, патріотичний рух в академії продовжується!

Загальна сума зібраних та освоєних нами коштів для воїнів зони АТО склала близько 700 тисяч гривень.

Інформацію підготувала
провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу